Wpis z mikrobloga

#cebulowyeurorack #diy #elektronika

Dzisiaj wpis statusowy - trochę wygranek, trochę porażek.

Mam multi-szliferkę z Lydla, kupiłem jakiś czas temu do niej układ z potencjometrem do obniżenia minimalnych obrotów, bo te są czasem za wysokie do precyzyjnych prac. Układ - https://www.aliexpress.com/item/32802806644.html Kupiłem dzisiaj wtyczki przewód, podłączyłem i wyregulowałem. Pewnie przydałby się tam potencjometr np B100 zamiast B500 zamontowanego, ale póki co wystarczy, sukces.

Keyboard Casio dostałem z jakimś zamiennym zasilaczem 12v. Byłem pewny, że gdzieś wcześniej jest wrzucony układ obniżający napięcie do fabrycznego 7.5v. Oczywiście się myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyszedł regulowany układ, ustawiłem 7.5v i podłączyłem - działa, sukces. Ale szumi przy samplach jak szumiał, pewnie taki urok. Docelowo będzie podłączony do zasilania Racka 12v, więc się przyda na później.

Wymierzyłem jeszcze skrzynię do racka uwzględniając klawisze, tak z 10 raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdecydowałem się wywalić tył obudowy keyborda, da mi to możliwość ograniczenia wysokości tej części do 6cm zamiast planowanego 8. Uwzględniam tutaj 1,5cm na wysokość przycisków i potencjometrów. Generalnie sukces, jestem pewny wymiarów na 100%

Pojechałem po wtyczki, kabel i sklejkę. Wróciłem bez ostatniej, bo stolarnia w Obji działa w jakiś godzinach nieprzyjaznych pracującym ludziom no i nie w sobotę oczywiście. Wrócę w tygodniu, trudno.

Zamówiłem wkręty, podkładki do szyny i wkręty, ale wrzuciło mi stary adres i przyszły do rodzinnego domu. Więc pewnie pod koniec tygodnia odbiorę. Zawiasy i zapięcia przyjdą chociaż do dobrego punktu, ale to też w tygodniu.

Będąc w budowlanym kupiłem kilka nakrętek M3, pasują do szyny racka niemal idealnie, sukces. Tylko trochę będzie trzeba w imadle albo młotkiem podgiąć krawędzie aby nie wypadły. No i mogły by być wyższe, ale zobaczę jak to ze śrubami będzie wyglądać.

A, i mały fail z Atmegą która była do FatCata - o którym prawie zapomniałem. Przyszedł układ SMD zamiast THT, walczę jak to podłączyć - jak jej nie zepsułem jeszcze tak będę próbował pewnie dzisiaj czy jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°) znaczy podłączyć do programatora.
Nie dla ludzi o wrażliwych nerwach - https://www.wykop.pl/wpis/48132575/arduino-wrazliwych-prosze-o-wlaczenie-wpisu-%CA%96-prz/
szczesliwa_patelnia - #cebulowyeurorack #diy #elektronika

Dzisiaj wpis statusowy -...

źródło: comment_15847898024RcjWg9hddFyE61b3ytwGD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz