Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny

Aktualny ranking na godz. 01:45

Suma w Polsce: [420] zarażonych + [5] ☠
Punktacja: 1 pkt zakażenie, w razie takiej samej ilości pkt, decydują przypadki ☠
--> Punktujemy miasta, w których aktualnie znajduje się zarażony pacjent. <--

Statystyki:
Średnia wieku zmarłych z powodu Koronawirusa: 64 l.
Największy przyrost zachorowań w historii rankingu: Warszawa (+17) - 20.03.2020
Liczba uzdrowionych pacjentów: [1]
Zmiany od poprzedniego rankingu: [+58]

Ranking miast:

1. Warszawa - 76 pkt (+17)
2. Łódź - 54 pkt (+9)
3. Wrocław - 45 pkt (+1) ☠
4. Lublin - 21 pkt ☠
5. Ostróda - 18 pkt (+5)
6. Poznań - 17 pkt (+2) ☠
. Kraków - 15 pkt (+3)
8. Nowe Miasto nad Pilicą - 12 pkt
9. Bydgoszcz - 12 pkt (+3)
10. Gdańsk - 12 pkt (+1)
11. Łańcut - 9 pkt ☠
. Piaseczno - 9 pkt (+5)
. Szczecin - 9 pkt
. Zawiercie - 9 pkt (+1)
. Zielona Góra - 9 pkt
16. Opole - 8 pkt
. Racibórz - 8 pkt
18. Cieszyn - 4 pkt
. Częstochowa - 4 pkt
. Mielec - 4 pkt
. Mińsk Mazowiecki - 4 pkt (+3)
. Oława - 4 pkt
. Radom - 4 pkt
. Tychy - 4 pkt (+1)
25. Chorzów - 3 pkt
. Katowice - 3 pkt (+2)
. Kielce - 3 pkt (+1)
. Opoczno - 3 pkt
. Rzeszów - 3 pkt
. Starachowice - 3 pkt
31. Białystok - 2 pkt (+1)
. Bolesławiec - 2 pkt
. Dąbrowa Górnicza - 2 pkt
. Kędzierzyn-Koźle - 2 pkt
. Puławy - 2 pkt
. Ruda Śląska - 2 pkt
. Rybnik - 2 pkt
. Tarnów - 2 pkt (+2)
39. Wałbrzych - 1 pkt ☠
40. Biłgoraj - 1 pkt
. Bytom - 1 pkt
. Dębica - 1 pkt
. Grójec - 1 pkt
. Imielin - 1 pkt
. Kalisz - 1 pkt
. Knurów - 1 pkt
. Kozienice - 1 pkt
. Krosno - 1 pkt (+1)
. Lubin - 1 pkt
. Mysłowice - 1 pkt
. Nakło n. Notecią - 1 pkt
. Niepołomice - 1 pkt (+1)
. Ostrołęka - 1 pkt
. Ostrowiec Św. - 1 pkt
. Otwock - 1 pkt
. Pruszcz Gd. - 1 pkt
. Świebodzice - 1 pkt (+1)
. Tarnowskie Góry - 1 pkt
. Tczew - 1 pkt
. Zgorzelec - 1 pkt
. Żnin - 1 pkt
. Żory - 1 pkt

Zaktualizowany ranking. Nasza Stolica bije rekordy, przyjmując okoliczne przypadki, niezagrożony lider na wiele dni... Niemniej nie mamy jakieś lawiny koronek, nie jest źle, Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W godzinach południowych przyjrzę się sytuacji w Ostródzie, ponieważ jest tam lekka anomalia, może dojść do korekty rankingu (późna godzina, ciężko mi o re-search). Niemniej, na tą chwilę - jestem w stanie stwierdzić, że idea rządowa z 19 szpitalami zakaźnymi upadła na plecy. Utopijne wizję mieli, ale no bywa... I tak jesteśmy w lepszej sytuacji niż Italia czy Hiszpania, gdzie przez brak dyscypliny społeczeństwa robi się sajgon.

#koronawirus
  • 30
  • Odpowiedz
@Bdzigost: Łańcut oraz Ostróda posiadają wojewódzkie, dedykowane szpitale zakaźne. Tam są kierowani chorzy z danych województw. Mimo wszystko liczby ostródzkie mało mi się zgadzają z danymi, tu zapewne mam błąd w wyliczeniach.
  • Odpowiedz
@Tylko_szczera_prawda: Nam tylko pozostaje się cieszyć, że nie mamy gorących głów Południowców - przez ognisty temperament zapewne dojdzie do masakry demograficznej na osobach starszych - jest tragicznie, patrząc na przykład Bergamo, że krematoria na 24h nie wyrabiają z paleniem zwłok, ale może być gorzej (+150 zgonów więcej, niż w rekordowym przypadku). Duża w tym rola naszej polityki migracyjnej - niemniej panowie z Ukrainy czy Białorusi nie spowodują takich problemów, jak "lekarze
  • Odpowiedz
@Bazooka: "Mężczyzna jest hospitalizowany w Szczecinie, na oddziale zakaźnym." - od początku rankingu notuję miejsca przebywania chorych. Znam ten przypadek i jest dopisany Szczecinowi, niemniej dziękuję za link
  • Odpowiedz
@rasta2011: Powoli do przodu, czyli jest dobrze. Nie macie się czego obawiać, o ile informacje rządowe, oparte na informacjach lokalnych, są zgodne z prawdą.

Jako Polska nie mamy jakiegoś szczególnego boomu zachorowań na tą chwilę, ten tydzień powinniśmy zakończyć z liczbą około 800 przypadków max. Jest dobrze, nie ma powodów do paniki - o ile te wyliczenia są zgodne z prawdą.
  • Odpowiedz
@BuQwald: Testy albo już są, albo docierają zamówione (albo tak se powiedzieli, żeby uspokoić ¯_(ツ)_/¯ ) labki też kolejne uruchamiają. Wczoraj albo przedwczoraj było 19, dzisiaj mówili o 30.

Się powoli rozkręca. Jak zaczną badać masowo to czasu ci nie starczy na szukanie miejscowości :P
Btw zastanawia mnie jedno. Jak teraz zamawiają np Czesi to mówią ile tego zamówili. Tak samo Ukraina, Jak do nas z chin maja przyjść testy to
  • Odpowiedz
@BuQwald ja słyszałem o większej ilości przypadków w Grójcu. Gdzie Grodzisk mazowiecki? Skierniewice? Dam se rękę uciąć że wspominali o chorych tam
  • Odpowiedz