Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pinkduck: żeby założyć ryzena 1500 musisz kupić też płytę główną z gniazdem am4. Np. Gigabyte b450m s2h. A do tego RAM ddr4 bo twoja nie będzie pasować. Czyli zostawiasz ze starego pc - dysk, kartę graficzną, zasilacz i obudowę a resztę musisz kupić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pinkduck: niestety ale jeżeli chodzi o granie w gry AAA 2019+ to platforma am3 to trup więc żadna wymiana samego procesora nic ci nie pomoże

Na fx-6300 potrzeba am3+ a twoja płyta tego nie obsłuży
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pinkduck: ja z podobnej konfiguracji przeniosłem się w październiku na am4 ryzena 1200 i GTX 1060 za niecałe 1000zł (po sprzedaniu starych części)
  • Odpowiedz
  • 0
@maniok czyli jeśli chce mieć ten 1500x procesor to musze kupić całą płytę główną np gigabyte b450m i jeszcze pamięć ram zmienić? I już będę mieć wszystko?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pinkduck: tak, musisz kupić procesor, płytę główną AM4 i pamięć RAM ddr4

A co do procesora i ramu to bym szukał na allegro używanych. I niekoniecznie 1500x a 1500 lub 1600 no chyba że cena tego iksa podobna do 1500
  • Odpowiedz
  • 0
@10129 omg dzięki wielkie, idealny zestaw ale jest napisane, że towar nie jest dostępny w magazynie wysyłkowym i widzę, że wszędzie są braki tego zestawu:c mam nadzieję, że będzie za jakiś czas
  • Odpowiedz
  • 0
@10129 jeszcze mam jedno pytanie, czy zasilacz może zostać stary jeśli kupię ten zestaw modernizacyjny co wyslales w linku? Mam nitro x it-7600SG 600w
  • Odpowiedz
@pinkduck: nie wiem co to za firma, ale W wystarczy na pewno. Tak ogólnie to dla Ciebie najlepszy byłby ryzen 3600 bo Ty nie podkręcasz ale ten procesor 750zł kosztuje, nie wiem czy chciałabyś aż tyle wydać.
  • Odpowiedz