Wpis z mikrobloga

@Andi128: powinieneś od dzisiaj pisać na wypoku po mandaryńsku bo chiński dominator nie uznaje innych języków niż swój własny... przecież nie będzie się uczył polskiego, żeby Ciebie zrozumieć...
Gdy Chiński Smok wzbije sie w przestworza i rzuci swój cień na maluczkich, z góry dojrzy swego przyjaciela


@Andi128: nawet nie wiesz w jakiej czarnej dupie sa teraz Chiny, a Xi jedyne co teraz robi to walczy o przetrwanie.
no zachód to jest akurat na górce jakby nie patrzeć;D


@Andi128: tym gorzej dla Chin. W obecnej sytuacji, Chiny nie maja cienia szansy przetrwac bez zachodu.
Jesli nikt nie bedzie od nich kupowal tego co produkuja w swoich tysiacach fabryk, to cofna sie kilka dekad.
Najwieksza przewaga Chin bylo to ze produkowali ogromna czesc dobr swiata i sprzedawali je na zewnatrz. Bez sprzedazy na zachod, do Europy czy USA bardzo szybko
@baidu: no tak, w każdym razie ten miliard z hakiem u nich i drugi zaraz obok w Indiach a prawie trzeci w Azji południowej i wschodniej to bardzo słaby rynek zbytu. Co oferuje w dzisiejszych czasach zachód? Wymień mi jedna rzecz której nie kupią od Japończyków czy Koreańczyków, zachód głęboko przenika dekadencja a jedyne co jeszcze oferuje to pozostałości ustalonego 200 lat temu porządku świata. Każdy kryzys osłabia stary porządek, po
@Andi128: w odroznieniu do Chin, takie np. USA nie tylko posiadaja pol kontynatu ale i ogromne zloza wszelkiego rodzaju surowcow naturalnych, poczawszy od surowcow energetycznych jak wegiel czy ropa do surowcow budowlanych, metali szlachetnych etc.

Do tego USA posiada ogromne zaplecze technologiczno-rozrywkowo-intelektualne. Cala kultura masowa, filmy, seriale - czyli wartosci intelektualne, ktore mozna raz wyprodukowac i sprzedawac w milionach bez kosztow.
Wiekszosc swiatowego sofware jest amerykanskie, od systemow operacyjnych jak Windows
@baidu: hmm, nie mam czasu na dyskusję tak długą żeby podważać każdy z Twoich argumentów po kolei, ale tak w skrócie to spróbuj sobie odpowiedzieć czego z wymienionych przez Ciebie rzeczy tak naprawdę Chińczycy nie mają albo nie mogą kupić w Azji, surowce oczywiście od Rosjan którzy chyba aktualnie przegieli na rynku ropy i sami będą w dupie głęboko. A gdzie sprzedają? Spójrz na wzrost gospodarczy krajów azjatyckich, niektóre mają społeczeństwa
hmm, nie mam czasu na dyskusję tak długą żeby podważać każdy z Twoich argumentów po kolei, ale tak w skrócie to spróbuj sobie odpowiedzieć czego z wymienionych przez Ciebie rzeczy tak naprawdę Chińczycy nie mają albo nie mogą kupić w Azji


@Andi128: nie jest kwestia czego nie maja, tylko co maja.
Jedyne co maja to fabryki i poki co duzo sily roboczej, ale zobacz moj poprzedni post i to niedlugo straca.
wyślemy Cię do obozu z ujgurami to inaczej będziesz śpiewał.


@Andi128: :)

To jest tez powod dla ktorego nie tylko logicznie uwazam ze Chiny nie stana sie nowym imperium ale i tez mocno na to licze.

Swiat w ktorym Chiny ze swoja mentalnoscia mialby narzucac swiatu swoj porzadek, nie jest swiatem w ktorym chciablym zyc i pewnie ani Ty ani nikt inny o zdrowych zmyslal by nie chcial.

Po za obozami
ty chyba nie do końca rozumiesz mój przekaz, ja nie mam zamiaru zamieszkać w Chinach ale mamy tu idealne położenie geopolityczne do bycia ich europejskim pupilkiem.


@Andi128: gdyby Chiny wyrosly na potege jaka bylo USA nawet te 30-40 lat temu to bycie tym pupilkiem skonczyloby sie prawdopodonie nie lepiej niz bycie pupilkiem ZSRR te kilkadziesiat lat temu.
Chiny jeszcze nie sa na tyle mocne a juz robia niesamowite spustoszenie np. w
No ja się spodziewam że tu spustoszą, dlatego już aktywnie działam w celu dostania się do "partyjnej elyty"


@Andi128: nawet na to nie licz, nie jestes chinczykiem. Jesli by powstalo Pax China, to bedziesz podczlowiekiem, razem z reszta ludzi na skolonizowanych terenach. Nie tylko nie dostaniesz sie do elity partyjnej ale i nie beda obowiazywaly cie zadne prawa czlowieka.
Zobacz sobie jak Chiny kolonizuja Tybet i dodaj do tego ze bedac
@baidu:

no tak, zapomniałem ze USA ze swoimi Indianami obchodziło się z poszanowaniem ich praw i godności.;D

Zapominasz ze świata jako takiego siłą nie da się utrzymać, na swoim podwórku działa się nieco inaczej niż w zależnych terenach.