Wpis z mikrobloga

Wydłużyli sobie ot tak nasze czasy pracy, a ja się pytam, czy dostaniemy za to chociaż jakiś ułamek grosza?

Bo kutwa ani nas zbadać porządnie nie ma kto, kwarantanny nie przechodzimy, strach do domu wracać. Roboty nam dołożą, i nawet nam nikt nie podziękuję tak? Jeszcze gimbaza z wypoku będzie wysrywała swoje mądrości?

#bekaztransa #zycietruckera
  • 44
  • Odpowiedz
  • 6
@xspeditor ale chwila chwila. Gościom na taśmie na przykład nie podnieśli etatu do 12h dziennie bez podniesienia wypłaty i bez spytania się czy chcą i dadzą radę. A kierowcom to zrobili. Nie widzisz tej "drobnostki"?
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: nic nie będzie wiecznie trwać. Szybko się z tego wycofają.
Apropo, w dobrych czasach jak szef nie da premii to jest #!$%@? dziadem.
A w złych czasam to pracownik nie może nawet przez chwile kilka razy kiwnąć palcem dodatkowo.
Paranoja
  • Odpowiedz
  • 3
@xspeditor

Co proszę? Robię robotę X za stawkę Y. Nie oczekuje premii.

Ale jak ktoś chce robotę X+10%, to po pierwsze ja.musze się na to zgodzić, a po drugie oczekuje za to pieniędzy. Bo, UWAGA SKUP SIĘ, ja pracuje za pieniądze. I najmniej pretensji mam do swojego szefa, hajs powinien iść od rządu, skoro rząd widzi potrzebę na dłuższy czas pracy kierowców.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: no ale finalnie to szef ma Ci wypłacić
więc...

Ja poprosiłem swoich kierowców, byśmy teraz popracowali, bo nie wiadomo co będzie za 2/3 tygodnie. A przecież nie zostawie ich na lodzie. Tą kase co teraz zarobimy, to jestem przekonany że wydam na pensje za miesiąc dwa gdy będziemy stać.
  • Odpowiedz
  • 5
@xspeditor ale co ma mi wypłacić? Ja mam dniówki. Za tą dniówkę zgadzam się jeździć 9h w ciągu 13h pracy itd... Ktoś tu zmienia zasady pracy nie dając nic w zamian.

Ty weź idź sam, na przykład, pokosić trawniki w mieście, przez 4h tygodniowo, za darmo. Bo jakiś osioł w TV tak powiedział. Skoro nie widzisz problemu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@xspeditor:

Ja poprosiłem swoich kierowców, byśmy teraz popracowali, bo nie wiadomo co będzie za 2/3 tygodnie. A przecież nie zostawie ich na lodzie.


Ta, nie zostawisz ( ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ameliniowyguzik: sprawa jest prosta jak budowa cepa. Sporo ktoś widzi sytuację i nie zgadza się na urlop. Zawsze moze dostać wypowiedzenie. Za okres wypowiedzenia jaki mu się należy zostanie mu wypłacone I koniec historii.

A trzeba być idiotą by w tym czasie nasyłać pip na pracodawcę który chce jakoś rozwiązać sytuację.
To nawet gnidą ludzką trzeba być.
  • Odpowiedz
  • 2
@xspeditor brawo, ja raz kiedyś u cioci na wsi. Jestem z centrum Gdańska. Nawet nie wiem ile to ar. Metry kwadratowe bardziej mi przemawiają do wyobraźni.

To pokosilbys 4h tygodniowo za darmo bo Morawiecki tak powiedział w TVP1 i nie zadawał pytań? I nic w zamian nie oczekiwał?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wezsepigulke: tak, jeżeli to miałoby w czasie kryzysu pomoc utrzymać stanowisko pracy/ firmę.
Zresztą teraz jednemu z klientów wycenilem trasę kółku tak, że pokrywa tylko moje koszty bez żadnego zysku.
Mamy nadzieje przetrwac tak z klientem przez chwilę, a potem w lepszych czasach wrócić do standardowej pracy. Tak sie buduje wzajemne zaufanie. A nie roszczeniowa postawa
  • Odpowiedz
  • 7
@xspeditor łot? Odplywasz. Ja nie prowadzę biznesu, ja nie wymagam nic od mojego pracodawcy. Ja pytam co zaoferuje mi rząd, bo rząd podniósł mi czasy pracy. Ja nie wożę ani żywności, ani leków, nie ma żadnych wyjątków. Ja jestem w grupie która każdy ma w #!$%@? aktualnie jeśli chodzi o zdrowie. To na firmach mi mierzą temperaturę i smarują alkoholem... A Polska nigdy nie dała mi nic, dać nie chce, wciąż
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wezsepigulke: nie paranoją, tylko obecnie każdy jest zbawcą świata i każdy kierowca czuje sie oszukiwany. Aż śmieszne to jest.
#!$%@?, człowieku, prawdopodobnie stoimy przed największym kryzysem w naszym życiu, a ty płaczesz o te 6h więcej na 2 tygodnie, których i tak nikt nie bedzie kazał Ci robić.
Na prawdę?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xspeditor:

A trzeba być idiotą by w tym czasie nasyłać pip na pracodawcę który chce jakoś rozwiązać sytuację.


Przykro mi bardzo, ale na pewno wiesz, że takie historie nie biorą się z
  • Odpowiedz