Wpis z mikrobloga

@Niezgodny:

Ale moim zdaniem należy też uszanować tych, którzy nie są jeszcze gotowi na wyjście z szafy.

Prawda. Należy uszanować osoby, które nie są jeszcze gotowe. Natomiast uważam, że perspektywa przewegetowania całego życia pod kamieniem jest czymś niezdrowym i każdy powinien jednak dążyć do coming outu.
  • Odpowiedz
Jeden ma więcej odwagi od drugiego. Warto to przemyśleć, zanim następnym razem przyrówna się takie osoby do klaunów.


@Niezgodny: Nie wmawiałeś mi tutaj, że porównuję do klaunów osoby bez dostatecznej odwagi? Brak odwagi to jedno, a naiwność i wręcz głupota z której wynika postawa na obrazku to drugie, nie można tego mieszać.

Powiedziałem swoją opinię nie atakując nikogo i to się nazywa szukaniem problemu?

Tak. Odniosłem wrażenie, że próbujesz mi
  • Odpowiedz
@CzajnikZniszczenia Przykłady znanych ludzi pokazują, że jeśli są dobrzy w tym co robią i zachowują się normalnie są szanowani przez innych pomimo orientacji homoseksualnej (np. Marek Barbasiewicz, Tomasz Raczek), a wyśmiewani są ci którzy zachowują się dziwnie (Jacyków, Piróg).
  • Odpowiedz
@CzajnikZniszczenia:

krytykuję wszystkie osoby, które się nie wyoutowały

Nie no, ja i tak mam nadzieję, że krytykujesz postawę, nie człowieka.
Widzisz, problem jest w tym, że jest bardzo cienka granica między brakiem odwagi, a głupotą czy naiwnością.
Oczywiście naiwności nie popieram i będę uświadamiał takich ludzi, starał się ich wspierać i motywować, ale ostateczna decyzja należy do nich. Może mi się to nie podobać, ale nie chcę stygmatyzować ludzi, którzy
  • Odpowiedz
@nosacz_ninja:

Przykłady znanych ludzi pokazują, że jeśli są dobrzy w tym co robią i zachowują się normalnie są szanowani przez innych pomimo orientacji homoseksualnej (np. Marek Barbasiewicz, Tomasz Raczek), a wyśmiewani są ci którzy zachowują się dziwnie (Jacyków, Piróg).


A co to ma do rzeczy?
Mówienie o swojej orientacji to dziwne zachowywanie? Według mnie orientacja nie powinna wpływać na to jak człowiek jest postrzegany. Mówisz, że oni są szanowani POMIMO swojej orientacji. A co z gejami którzy pracują na przykład na kasie, na produkcji? Oni już nie zasługują na szacunek? Większość osób lgbt nie osiągnie niewiadomo czego i oni również mają prawo
  • Odpowiedz
@Niezgodny: Nie mam pewności, czy o taką interpretację obrazka chodziło. Jak dla mnie jest to satyra, co by było gdyby teksty o tym "koledze, co się nie obnosi" padające z ust osób homofobicznych były prawdą. Ale poruszony został inny ważny temat - wspierania ludzi niezależnie od tego, czy są odważni do życia w zgodzie ze sobą, czy jeszcze nie.
To jest podejście, które cenię i staram się przekazywać pozytywne emocje
  • Odpowiedz