Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie projektowania/montowania sieci w mieszkaniu. Oprócz miedzi planuję położyć mikro rurkę 5mm/3,5mm. Czy to jest wystarczająca rurka żeby kiedyś za 10-15 wtłoczyć tam światłowód? Odległości maks 10 metrów natomiast są różne zagięcia peszla bo wszystko zbiega się w szafie RACK. Czy może rurkę zostawić na wszelki wypadek a dorzucić od razu 2J ? Kosztuje grosze tylko nie wiem czy zmieści się w peszlach bo jest tam już sporo miedzi.
#swiatlowod #swiatlowody #isp #homelab
  • 7
  • Odpowiedz
@sqbi_: kup sobie ze dwa metry takiej rurki, owiń naokoło jakiegoś pudła, oklej taśmą klejącą (jako symulacja tynku) a potem spróbuj przez nią przeciągnąć cokolwiek.

Do szafy serwerowe doprowadź pusty peszel z pilotem, możliwie prostoliniowo od jakiegoś miejsca, którędy w przyszłości wprowadzisz światłowód do swojego domu. Natomiast instalację w samym domu rób na miedzi, tu nie ma większego sensu rzucać światłowodów.
  • Odpowiedz
@NH35: tą którą kupiłem akurat nie ma. Światłowód już mam od ISP i on będzie do szafy doprowadzony patchcordem. Kwestia światła w pokojach. Miedź mam 6a więc 10gb ogarnie jak będzie trzeba.
  • Odpowiedz
@NH35: nie, tylko peszle mają piloty, czasem też aroty
@sqbi_: z doświadczenia powiem Ci, że najlepiej zostawić peszel ułożony z małymi kątami, do srodka daj najlepiej od razu 2j SM, w tej sytuacji ISP powinien albo się do tego wspawać, albo będzie miał łatwo swój kabel tam przeciągnąć używając Twojego 2j jako pilota. Nie wierz w to że oryginalny pilot z peszla wystarczy, bo o ile w momencie jak rurka
  • Odpowiedz