Wpis z mikrobloga

Mirki próbuje ustawić SSH pomiędzy moim laptopem, a komputerem firmowym. Niestety, za każdym razem jak próbuje się połączyć to wyskakuje błąd Connection time out
Oto rzeczy które sprawdziłem:
- sposób na ustawienie SSH wziąłem stąd i taka konfiguracja działa dla połączenia z moim domowym PC
- dodałem inbound rule na komputerze firmowym, żeby odblokować połączenia przychodzące na port 22
- używając VPNa mogę się połączyć zdalnie + z laptopa mogę zmapować dyski sieciowe, więc mam dostęp do folderów firmowych itp
- na komputerze firmowym udało mi się włączyć ssh dla użytkownika istniejącego na tym komputerze
- uruchomilem Test-NetConnection na moim laptopie i sprawdziłem czy widzi komputer firmowy na porcie 22. Ping jest dobry, ale TCP connection jest failed. Z drugiej strony, jak sprawdze port 27000 to też jest failed, a mimo to program, który operuje na tym porcie działa dobrze.

Powód dla którego próbuje ustawić ssh to chęć wykonywania operacji z linii komend. Wiem, że mogę linie komend uruchomić przez pulpit zdalny, ale to nie jest niestety rozwiązaniem dla mnie.. wolałbym uruchomić połączenie zdalne bez wywoływania pulpitu

Dzięki za jakąkolwiek pomoc/sugestie!

#komputery #pytanie #windows #informatyka
  • 12
@thexDguy: @passage: ale vpn jest wlaczony caly czas. Tak naprawdę próbuje ustawić VPN + SSH, tylko trochę źle to przedstawiłem.

Teraz zamiast ssh, próbuje wykorzystać połączenie przez Powershell przedstawione tutaj Niestety Test-WsMan na obu komputerach daje pozytywne wyniki a mimo to, nie mogę zdalnie sie połączyć z linii komend. Jedyne zdalne połączenie jakie działa to Microsoft Remote Connection

@Init0: Jeżeli wiem jakie porty są otwarte to mógłbym przekierować SSH
@thexDguy no będę musiał czegoś poszukać bo cały czas mnie blokuje... Dodalem też swoje ip do wyjątków ale nie pomaga. Niestety jak z komputera w robocie robie ping mojego laptopa to wyskakuje connection time out. Jak robie ping z laptopa i testuje komputer firmowy to wszystko działa spoko. Wygląda to tak jakby komp w robocie nie widział mojego laptopa ale umożliwiał odbieranie od niego sygnału
@thexDguy aha to u mnie serwer nie jest potrzebny. Ja potrzebuje z domu do pracy więc nie ma potrzeby stawiania serwera na laptopie.

Na moim laptopie mam full access a na firmowym mam trochę ograniczeń. Mam full access do PowerShella, więc praktycznie mogę wszystko zmienić z konsoli. Niemniej firewallem firmowym sterować nie mogę...
Dziwi mnie to ze remote desktop działa dobrze ale juz konsola zdalnie nie...