Wpis z mikrobloga

Witam Mirków z #webdev

Poszukuję porady - nie mam doświadczenie zbytnio w webdevie, ani nie jestem programistą 15k(jakieś tam doświadczenie z kodzeniem jednak mam), ale chciałbym się for fun nauczyć czegoś nowego. Postanowiłem sobie postawić prostą stronkę, która działałaby jako rejestr i galeria mojej kolekcji płyt szelakowych. Wygląd bardzo prosty - wyświetlona galeria zdjęć płyt, po naciśnięciu na zdjęcie wyświetla się pop-up z powiększonym zdjęciem i szczegółami płyty (pobierane z jakiejś bazy danych - MySQL?) do tego opcja dodania nowego rekordu wraz ze zdjęciem i wszystkimi zdefiniowanymi parametrami danej płyty.
Myślałem, żeby zrobić to w #angular i postawić na jakimś najprostszym serwerze. Nie wiem tylko czy to nie jest overkill na coś takiego (choć tu głównie dominuje chęć nauki więc czas zmarnowany nie będzie) i nie wiem czy np hosting typu Home.pl to wspiera w pełni. Co myślicie?
#webdesign
  • 3
@neonn: nie pamiętam już. Wystarczy mała baza danych, hosting to api i angularowy serwis. Pogoogluj jakies Azure Fundamentals, sa fajne filmiki z opisem wszystkiego. Ja dopiero zaczynam sie uczyc do egzainu a Azura :D wiecej bede wiedzial po weekendzie