Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? xd
Prywatne firmy i prywatne osoby wpłacają gruby hajs dla pomocy lekarza np żabka 4,5mln grupa lotos 5 mln nawet i Agata meble 1 mln

Nawet #!$%@? kibole robią zbiórki wody i żywności

Pomoc aby zakupić sprzęt medyczny

A państwo polskie ? #!$%@? 2 mld na TVP xd

#koronawirus #covid19
  • 90
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Planeta_odebete2: Rekordowe nakłady! Tysiąc procent normy! Człowieku weź ochłoń. Jesteśmy tak bogaci, że moja szefowa kupiła do przychodni 500 maseczek za 2500 tysiąca a fartuchów fizelinowych mamy cztery. To sobie je wietrzymy na wieszaku, bo żal wyrzucać. Ziomki z pogotowia apelują o maseczki do kosmetyczek, bo skoro się pozamykały to nie używają.
No, ale sytuacja jest stabilna, mamy rekordowe nakłady.
  • Odpowiedz
@montalban:

W całej Europie masz braki w tych artykułach. Dzisiaj szkopy położyły łapy na maseczki, które tranzytem miały iść do Włoch. Wiadomo, że priorytetem są teraz zakazy i to je się zaopatruje najpierw. Jeszcze kilka dni i rozdystrybuują krajową produkcję.

A rekordowe nakłady mamy. Ot, suche fakty. Problemy nie wynikają z braku hajsu, doskonale o tym wiesz.
  • Odpowiedz
@montalban:

Według procedur, to raczej nie powinni. Tak czy siak. Wiesz dobrze, że nie kasa jest w tym momencie problemem, a kłopoty z zaopatrzeniem, jak w całej Europie. Myślisz, że ja nie jestem obesrany? Mój brat ma dzisiaj NPL. W tym tygodniu mają być rękawiczki i fartuchy.

Pozdro i wyrazy szacunku dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@montalban:

I wbrew temu, co tutaj o mnie przeczytasz, nie jestem żadnym trollem. #!$%@? dostaję od tego jak się tu robi politykę na tej sytuacji.

Życzę zdrowia i trzymam kciuki za Ciebie i za kraj. Wszystkiego co dobre, jesteś teraz dla nas tym, czym byli dla Anglików lotnicy w 1940r.
  • Odpowiedz
Niewydajne to jest twoje pierdzielenie. Koszt administracji w przypadku NFZ jest pomijalny. Poszukaj ile kosztuje losowy zabieg w wolnorynkowym USA i zrozumiesz ile kosztuje obecnie opieka zdrowotna. W zachodnich krajach składka zdrowotna jest znacznie wyższa niż w Polsce. Np. Niemcy 14,7% z pensji kontra 9% w Polsce. Policz teraz ile jest więcej pieniędzy ze składki zdrowotnej w niemieckiej służbie zdrowia biorąc dodatkowo pod uwagę że zarabiają 3 razy więcej.


@ediz4:
  • Odpowiedz
to tylko pokazuje jak niesamowicie niewydajny jest to organ.


@konmad: A to czego się niby tyczy?

Czy ja pisałem gdzieś o tym, że w Niemczech opieka zdrowotna jest zła?....

Za to napisałeś jak nasza jest fatalna nie
  • Odpowiedz
A to czego się niby tyczy?


@ediz4: tego co później napiałem, czytać nie umiesz?

Za to napisałeś jak nasza jest fatalna nie rozumiejąc
  • Odpowiedz
@drevlov: nie państwo polskie, tylko obywatele. Rząd nie ma swoich pieniędzy tylko zabiera nam wszystkim, a później na patusiarnię daje 25% budżetu, a na NFZ ochłapy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drevlov: 2mld to ok. 20tys respiratorów po cenie rynkowej bez negocjacji żadnych i nie mówimy tu o najtańszych modelach co daje nam okolo 30-40k respiratorów - myślisz że bez sensu? To taka ilość chorych jaka się przewinęła przez Chiny całe. Na pewno by nie pomogło. Za to czytanie troli pisowskich na wykopie mi pomaga.
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: ale to nie jest atak na PiS, bo kto by nie rządził, to służba zdrowia zawsze kuleje. Być może ta sytuacja nas czegoś nauczy i w przyszłości wyposażenie ochrony osobistej będzie w większej ilości magazynowane.
  • Odpowiedz