Wpis z mikrobloga

@adameddard: na uphold jest GBP (pisałem tylko o GBP bo z revoluta można zrobić szybki przelew) ale też € i $ (przelew idzie 1-2 dni) do zakupów kurs jest tam bardzo dobry, raczej najlepszy na świecie
co sadzisz o coinbase? popraw mnie jesli sie myle: coinbase jest to gielda do kupna, jak kupie to powinienem przeslac btc w bezpieczne miejsce (najlpiej portfel fizyczny, na razie bede mial portfel w telefonie). Czy coinbase ma swoj wallet?
@adameddard: już nie polecam coinbase, kiedyś ktoś zrobi tu wpis czy ja i dowiesz się dlaczego
coinbase to kantor
coinbase pro to giełda
logujesz się na te same dane, na coinbase możesz kupić kartą do 1000€ kurs prawie jak na binance przy zakupie kartą
na coinbase pro przelewasz z revoluta lub z konta walutowego Alior czy innego polskiego banku euro z tym że z revoluta taki zwykły przelew na coinbase pro
@adameddard: bitpanda jest spoko, mają dobre kursy też tam jest kantor i giełda i kupuje się na giełdzie nie w kantorze bo jest drożej, giełda to bitpanda exchange zasilasz to z banku EUR z konta walutowego, przelew tam idzie 1-2 dni, prowizja mała a za wypłacenie BTC biorą 1/4 tego co na polskich giełdach czy na binance
@adameddard: jak chcesz to ci mogę refa dać do bitpandy, tobie też dycha € by wpadła, testowałem tą giełdę, najważniejsze że kurs tam jest jednym z najlepszych na świecie, giełda jest z Austrii
@plaisant: dwa dni to długo jak na przelew. Jak byś miał porównać coinbase do bitpandy to co lepsze? Czy na ktores z nich da sie zalogowac bez weryfikacji dokumentem tozsamosci? chciałbym tego uniknać
obstawiasz ze spadnie?


@adameddard: może spadnie do 3000$ nie mam wątpliwości że kiedyś urośnie, kupując co miesiąc drobną część bitcoina nie odczułem tego w portfelu, kupuj tyle ile możesz stracić, rozłożyłem zakupy na 2 lata, kupowałem po przeróżnych kursach, dzisiaj przy kursie 5000$ mam tyle co w niego włożyłem prze 2 lata, jak bitcoin spadnie do 1000$ to będziemy blisko załamani się wszystkich rynków i może być duża inflacja na FIATach
@adameddard: bitpanda lepsza, właściwie to przelew na bitpandę exchange idzie 24h to przetestowane, dzisiaj wpłacone pojawiają się jutro na bitpanda exchange ale może to sie wydłużyć bo różnie działają Polskie banki
czy bezpieczne jest kupowanie przez smartfona z androidem?


@adameddard: Zależy jakiego. Jeśli masz stałe aktualizacje oprogramowania od twojego producenta to spoko - wszystkie problemy są łatane na bieżąco. Jeśli masz starego złoma bez wsparcia od pół dekady albo i dłużej, to lepiej nie trzymać na nim kryptowalut ani innych wartościowych rzeczy.

BTW, do naprawdę poważnych kwot kup portfel sprzętowy, nie rób dziadowskich oszczędności bo potem kosztują dużo więcej