Wpis z mikrobloga

#uk pytanie za 100pkt. Jezeli pracodawca wysle do domu wszystkich pracownikow jako srodek zaradczy to kto za to zaplaci? Mowa tu o umowie typu "xxxxxk rocznie przy srednio 40h ale pracodawca nie zapewnia minimalnej liczby godzin" co niestety poza biurami jest bardzo czesta praktyka
  • 16
  • Odpowiedz
@cactooos: This means that people who have to self-isolate or who are ill would get an extra £40 to cover the first four days. This would take it up to its usual rate of £94.25 per week.

Many casual or agency workers may also be entitled to sick pay but self-employed people are not. Citizens Advice says people on zero-hours contracts can still get sick pay and should ask their employer.
  • Odpowiedz
  • 1
@cactooos xD I to jest marzenie dla kucy z konferencji :) na #!$%@? pracodawca ma płacić za chorobę swojego niewolnika. Jeszcze powinien go obciążyć kosztami przestoju i znalezienia nowego ( ͡º ͜ʖ͡º) kraj z gówna i paracetamolu
  • Odpowiedz
@mmk91: chyba troche nie na temat bo ja pytalem tylko o 0hr contracts, w Pl na umowa zlecenie tez chorujesz nie masz kasy, a na normalnej umowie jak cie pracodawca wysle do domu i nie pracujesz to masz i tak placone
@Voltix: @patrykard: @Niles: @czlowiek_malpa_z_ochrony: mieszkam w Edynburgu masa tu pubow knajp hoteli i innych uslug (wiekszosc napedzane turystyka) nie znam liczb ale to #!$%@? w jakies
  • Odpowiedz
  • 0
@cactooos no nie bo w UK nawet jako perm wcale nie masz zagwarantowanego chorobowego. Np w poprzedniej firmie miałem ale dopiero po 6 msc ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@patrykard: Ale jajka, makaron, cukier, chleb tostowyi warzywa poznikały. Na szczęście motłoch nie chodzi do Waitrose i Mark and Spencer i tam wszystko do kupienia z tego co patrzyłem. Morrisons, Asda, Sainsbury - jakby wojna była.
  • Odpowiedz
@bonn: To niczego nie zmienia. Jak skończą im się pieniądze to wyjdą na ulice. Zamieszki w Londynie z 2011 to będzie fairytale przy tym co się może teraz stać. Choć myśle ze wojsko szybko wjedzie tym razem.
  • Odpowiedz
@bonn:
zarejestrowalem sie chwile przed tym, mam juz zarezerwowana dostawe na sobote :-D na szczescie mozna dokladac produkty wiec jest ok.

zapasy miesa zamowilem z PipersFarm
  • Odpowiedz
@drGreen: Ja z mięsem jak na razie problemów nie mam. Jemy głównie organiczne i to akurat zawsze zostaje na półkach. Coś tam jest w zamrażarce też także tragedii nie będzie .
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maze: swietna jakość mięsa. Oczywiście drożej niż w supermarketach ale wygląd czy smak to kompletnie inny poziom.
  • Odpowiedz