Wpis z mikrobloga

W Hiszpanii śmierć poniósł 21 letni mężczyzna student z Malagi,to tak dla wszystkich tych co gadają, że wirus zabija tylko starych +80
#koronawirus
  • 38
  • Odpowiedz
@BT56: I on nie był chory na nic innego, żadnych przewlekłych chorób, powikłań czy coś? W ogóle jakiś link, informacja, tweet, filmik, COKOLWIEK?
  • Odpowiedz
@BT56: miał podobno białaczkę, a więc był w grupie ogromnego ryzyka. Nie mniej, trzeba uważać, zostawać w domu, jeśli to możliwe - chociażby przez wgląd na tych słabszych (chorych lub starszych)
  • Odpowiedz
@BT56: Masz dokładne dane czy przy okazji nie był na przykład chory na astmę? Czy tylko przeczytałeś nagłówek i już "wszystko wiesz"?
  • Odpowiedz
To nie panika, ale suchy fakt do informacji publicznej. W tak młodym wieku wykrycie raka jest dobrą prognozą do tego, aby jego hospitalizowanie przebiegało skutecznie i efektywnie ( bez przerzutów) dopóki organizm jest w sile wieku. To wirus zabił był tym determinującym czynnikiem, który spowodował ukrócenie życia. Np też można powiedzieć, że osoba skacząc na bungee schodzi na zawał, ale to co się do tego przyczynia ? skok na bungee czy problemy
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@jajecznicaZ5Jaj: nawet jeżeli by zmarł rzeczywiście ot tak, bez chorób towarzyszących, to i tak jak pisałem wyjątek potwierdzający regułę. Czysya statystyka. Tak samo znajdzie się choćby nastolatek po zawale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@socjologos: myślę, że obecnie przy podawaniu takich informacji naszej społeczności, warto nadmienić więcej szczegółów. Ja rozumiem, że statystyka to statystyka a ludzie umierają w różnym wieku. Tu przypadek jest zgoła inny, gdyż człowiek ten pełnił określoną funkcję w tamtejszym społeczeństwie, dlatego informacja została mocno nagłośniona.
  • Odpowiedz
@BT56: #!$%@? jak potłuczony, miałeś nadzieję że nikt nie poszuka informacji i się nie dowie że ten typ miał raka, jakby tak nie było to byś o tym wspomniał od razu, pluje ci na mordę i życzę ci jak najgorzej.
  • Odpowiedz
@BT56: i po co siejesz panikę foliarzu? takie #!$%@? powinni z miejsca banować. Lepiej wypierz swoje cottony, spakuj plecak, bo od poniedziałku do podstawówki trzeba już iść.
  • Odpowiedz