Wpis z mikrobloga

Siema, mam mały problemik.
Podjąłem się złożenia głośnika BT DIY. Kupiłem mały wzmacniacz 2x5W, moduł BT, baterię 18650 i moduł ładowania do niej.
Wszystko złożyłem tak "na brudno" żeby sprawdzić czy działa. Otóż, działa i to za pierwszym razem! No ale jest jeden problem... Moduł BT kosmicznie się grzeje xD Sprawdziłem wszystko w poszukiwaniu zwarcia. Jako takiego nie znalazłem ale doszedłem, że zaczyna się grzać po podłączeniu Audio Input od Modułu BT do wzmacniacza (zaznaczone na obrazku). Czym jest to spowodowane? Help ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#elektronika #diy #majsterkowanie
Pobierz
źródło: comment_1584288393xMgdP1fVWlkFYTSOsJbj0r.jpg
  • 9
@keedziorek:
Dzięki za odpowiedź ale po dłuższym szukaniu znalazłem odpowiedź w odmętach internetu.

This is a follow up to my former review. I’ve figured out the problem that was causing the bluetooth module to over heat. Apparently you don’t want to hook the SPKLN1 or SPKRN1 up to anything. Just hook the amplifiers negative input up to the ground plane instead. As soon as I removed those
@wypokowy_expert:
Nie sprawdzałem ale widziałem, że podłączali pod słuchawki, więc jakiś tam wzmacniacz pewnie ma. Ale widziałem też takie gdzie podłączali dodatkowe wzmacniacze i nie było żadnego problemu.
Teraz mam podłączone tak jak wyżej napisałem i wszystko działa, nie grzeje się ale za to spadła minimalnie jakość dźwięku :/
że podłączali pod słuchawki, więc jakiś tam wzmacniacz pewnie ma.


@edisone: #!$%@? się nie da do tego normalnych słuchawek podłączyć, bo one mają masę wspólną tak samo jak wejście Twojego wzmacniacza. Dało by się podpiąć słuchawki "zbalansowane" gdzie masy obu słuchawek są oddzielne.

nie grzeje się ale za to spadła minimalnie jakość dźwięku :/


@edisone: Bo ucinasz "minusową" składową sygnału.
Jest różnica między minusową składową sygnału, a uziemieniem?


@edisone: Gdzie w sygnale masz uziemienie to nie wiem, ale różnica pomiędzy masą, a sygnałem negatywnym przy linii symetrycznej jest taka, że na masie jest potencjał umowne 0V, a sygnał negatywny jest lustrzanym odbiciem pozytywnego. Prawdopodobnie zmniejszenie głośności uznałeś za utratę jakości, choć jest też opcja, ze układ źle działa przy nierównym obciążeniu linii.