Wpis z mikrobloga

ma gorsze warunki do rozprzestrzeniania się. Co nie znaczy, że nikt się nie może zarazić


@aagaatkaaa: Niektorzy twierdzili ze ciepla pogoda go zabija i na wiosne go juz nie bedzie.

Na Florydzie mieszka ok 21 mln ludzi. Obecnie mamy 42 potwierdzone przypadki koronawirusa i 2 zgodny. Nie wyglada to jakby duzo wolniej sie rozprzestrzenial.
nikt nie twierdził że w wyższej temperaturze wirus całkiem zniknie.


@CytrynowySorbet: wrecz przeciwnie. Wiele osob twierdzilo tutaj ze wiosna wiurs zniknie. Nawet byl zalaczony jakis artykul chyba z wyborczej o tym.

Zawsze chodzi o to, że ogranicza się czas kiedy zaraża. Tak samo z grypą, w ciepłe miesiące jest tylko mały procent zachorowań w porównaniu do miesięcy zimowych


Przytoczylem przed chwila dane z Florydy, czy w jakims stopniu odbiegaja one od
nie wiem, nie znam danych z Florydy.


@CytrynowySorbet: przeciez je przytoczylem. Jak mi nie wierzysz mozesz sam sprawdzic.
Liczba mieszkancow Florydy to troche ponad 21.5 mln
Liczba zarazonych: 42
Liczba zgodnow: 2

Dlatego właśnie Australia, Wietnam czy Indie mają stosunkowo mało zarażonych w porównaniu do reszty świata i wirus roznosi się tam ślamazarnie, a takie Włochy, Niemcy czy Francja mają chorych po kilka tysięcy.


A czemu nie wymieniasz Iranu? Aha, pewnie
bo w Teheranie jest teraz temperatura jak w Polsce? Teraz mają 12 stopni, jak zaczęła się tam epidemia to mieli przymrozki. Serio, rusz dupę i sprawdź czy nie piszesz dyrdymałów.


@CytrynowySorbet: tak tylko ze Teheran nie jest jedynym miastem Iranu i co wiecej to nie w nim wybuchla pierwotnie epitemia. Teheran lezy na polnocy Iranu, niedaleko morza Kaspijskiego, to i jego klimat jest bardziej lagodny i pogoda bywa deszczowa. Natomiast miasta
źródło: comment_1584134127DpIkjQkBiZ8J5tdbrPSbPD.jpg
17 to dalej mało


@CytrynowySorbet: 17 w nocy i 21 w dzień. Jakiej temperatury się spodziewasz w Polsce na wiosnę? Od razu 30?
Przed chwila pisałeś o 12C w Teheranie a mnie nazywasz ignorantem. Twoje ego jest niesamowite.
@CytrynowySorbet: No i jak tam ignorancie? Jestesmy 2 miesiace dalej i juz nikt nie mowi ze w lecie wirus zniknie.
Nawet wiecej, teraz wirus mocno atakuje kraje z cieplym klimatem jak Turcja, Brazylia, Peru, Meksyk. Wspomniana przeze mnie wczesniej Floryda ma ponad 2 razy wiecej przypadkow niz Polska. Wiekszosc przypadkow na Florydzie przypada na jej poludniowa czesc gdzie temperatury oscyluja w granicac 30-33 C.
Jak sie ma teraz ten belkot ktory