Wpis z mikrobloga

Sala główna centrum medialno-komunikacyjnego "Szalom" była pełna dziennikarzy czekających na konferencje prasową senatora Polinu w sprawie ostatnich wydarzeń.

Szechter zbierał z biurka ostatnie dokumenty i notatki
-która godzina? spytał
- 15. Panie senatorze odpowiedział mu kobiecy głos
- No to zaczynamy - Szambo wybiło. rzucił sucho Pryde

Witam państwa serdecznie - rzeki siadając przy stole zastawionym mikrofonami
Oczywiście interesuje państwa sytuacja dwójki zatrzymanych senatorów - dojdziemy do tego ale najpierw chce wyjaśnić sytuację w jakiej znajduje się Polin.

Pryde bierze łyk wody ze stojącej obok szklanki

Wczoraj rano miał miejsce atak na republikańskie więzienie "Homoharem" Nieznany myśliwiec wszedł w przestrzeń powietrzną Polinu, minął obronę i ostrzelał Homoharem a szczególnie cele najemników.
Senator robi pauzę. Po tym wydarzeniu został podjęty stan wyjątkowy a wszystkie jednostki wojskowe przeszły w stan gotowości bojowej V1.

Teraz do rzeczy. O godzinie 22:18 dostałem informacje że W Homoharemie było włamanie. Ktoś uszkodził zasilanie i wdarł się do bloku w którym przebywa trzech więźniów Republiki.
Na miejsce natychmiast został wysłany oddział Homokomanda pod dowództwem Pani Oficer Nikity Samuelle. Szechter przedstawił siedzącą obok niego kobietę w wojskowym uniformie i krótkich włosach - chce Pani przedstawić wydarzenia? Spytał senator

Tak. Pokrótce - odparła Oficer.
Gdy Homokomando dotarło na miejsce była tam zupełna ciemność, generatory prądu elektrycznego zostały zniszczone. Jednak nie było to problemem bo mieliśmy sprzęt oraz mapy budynku.

Szybko zlokalizowano wyrwę w murze przez którą terroryści weszli. Akcja nie była trudna. Pozbycie się strażników to była chwila. Dzieła dopełnił granat błyskowy który ogłuszył pozostałych dwóch zamaskowanych napastników i pozwolił nam ich zatrzymać.

Dodatkowo przy przeszukaniu podejrzanych zatrzymane zostały następujące rzeczy

2 blastery.
Datapat z zaszyfrowanymi danymi. Niestety nasz technik(@lacuna) mówi że szyfru nie da się złamać a jeśli nawet to dane będą uszkodzone.

Po wszystkim ustawiliśmy hologram by zdać raport Panu senatorowi. Zakończyła oficer.

Dziękuję Pani za ten opis operacji - Szechter uśmiechnął się do Nikity

Potem jednak pochmurniał. Gdy dołączyłem do reszty poprzez transmisję, ujrzałem zamaskowanych terrorystów pilnowanych przez komandosów Homokomanda. Nakazałem zdjąć maski terrorystom i okazało się że...- Pryde skrzywił się smutno

Że są to senatorowie Tanken Nuruodo i Caius Carrambus. Bardzo mnie to zasmuciło bo to moi koledzy z ław senackich... bardzo przykry dzień.

Jednak fakty są takie że senatorowie dopuścili się

Naruszenia strefy powietrznej Polinu

Ataku na republikańskie więzienie Homoharem. Co jest już przestępstwem.

Co kierowało Tankenem i Caiusem nie wiem. Do tego dojdziemy. Wiem natomiast że prawo w Republice jest równe dla wszystkich i każdy mu podlega. Najemnik. Jedi. Senator. Dlatego podjąłem decyzję o zastrzymaniu podejrzanych w areszcie Homoharemu do czasu wyjaśnienia sprawy.

Zaznaczam że obaj senatorowie są traktowani z szacunkiem i godnością na jaką zasługują. Przebywają w osobowych celach tak by zapewnić im prywatność i bezpieczeństwo.

Wydaje mi się że to wszystko co mam państwu do powiedzenia - czy są jakieś pytania? Szechter rozejrzał się po sali widząc morze rąk w górze.


#lacunafabularniestarwars
kvvach - Sala główna centrum medialno-komunikacyjnego "Szalom" była pełna dziennikarz...

źródło: comment_1584107442OrwJvM0Sk9gzmN0VaoMFz3.jpg

Pobierz
  • 9
@kvvach:

Baalar Nervozz

Przemierzając kosmos Baalar z ciekawości sprawdził co ciekawego dzieje się w galaktyce. Nie znosił całych tych politycznych przepychanek i zabaw, ale warto wiedzieć co dzieje się dookoła. Incydent w Homoharemie? Ciekawe, doprawdy. Dwóch senatorów z partii rządzącej włamało się do więzienia? Z tej samej partii, której senator-sędzia chciał skazać najemników na śmierć? Robi się co raz ciekawiej. Wcześniej próba zamachu na senatora, który jedynie wsadził oskarżonych do więzienia.
@Kroomka: @kvvach: Wspólne oświadczenie konsula honorowego planety Aquila i ambasadora planety Csilla

Rząd planety Aquila i pałac królewski Csilli domagają się natychmiastowego wypuszczenia nielegalnie przetrzymywanych senatorów Caiusa Carrambusa i Tankena Nuruodo. Na chwilę obecną odmawiamy komentarza dotyczącego całej sprawy, uważamy natomiast za skandal uniemożliwienie odpowiadania z wolnej stopy dyplomatom z immunitetem Republiki. Domagamy się również przełożenia najbliższego głosowania S5G do czasu wypuszczenia na wolność senatorów i umożliwieniu im przekazanie woli
@kvvach:
Wiadomość od Głównego Sędziego.
- Szanowny Senatorze Pryde, chcielibyśmy z komisją na osobności spotkać się ze wszystkimi osobami biorącymi udział w tym smutnym zajściu.

PS Po pracy zapraszam Senatora na 'Wesołe Taśmy PA-RA-NY' oraz dobry alkohol - udało mi się dorwać najlepszą butelkę trunku w całej Republice.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Riyanu Keevs

Cieszący się wolnością najemnik oglądał z zaciekawieniem, a jego śmiech towarzyszył akompaniamentowi głośników.

- Kto wibroostrzem wojuje, ten od wibroostrza ginie! - Keevs wydawał się w wyjątkowo dobrym nastroju biorąc pod uwagę fakt, że dwaj rzekomi senatorzy jeszcze dzień wcześniej grozili mu śmiercią. - ciekawe, czy Republika też będzie ich sto pięćdziesiąt razy przesłuchiwać... Może oni też mają coś wspólnego z transportem na Epheron!? - najemnik zaśmiał się jeszcze głośniej