Wpis z mikrobloga

#klawiaturamechaniczna #pcmasterrace #royalkludge
Dobra, pewnie będą smiechy hihi. Ale przyszła mi dziś klawiatura 60% - Royal Kludge RK61. I wszystko spoko, ale czy ktoś z Was wie jak używać na niej polskich znaków? Jak daje alt + literkę to mi cofa do tylu (działają strzałki, a nie alt). Nie wiem czy mnie zrozumiecie, ale może ktoś się trafi z ta klawiatura :(
claudyneczka - #klawiaturamechaniczna #pcmasterrace #royalkludge 
Dobra, pewnie będą...

źródło: comment_1584030695AkBgkCB7pK6bFlcra1Yu6W.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@claudyneczka: teoretycznie mozna kazdy klawisz czy kombinacje klawiszy przemapowac na inny znak np. w takim autohotkey, troche roboty i desperacji ale zawsze jakies rozwiazanie ;) moze na necie sa gotowe skrypty .ahk pod ten konkretny problem
  • Odpowiedz
Niestety nie dzialaja te opcje, ktore podales, wszystkie juz zdazylam sprawdzic, jak kurier przyniosl. Jedyne, co umozliwia mi postawienie jednego polskiego znaku, to lewy shift + fn + esc xD ale dziala to tylko raz, a potem trzeba akcje powotrzyc XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@claudyneczka: eee, wg tego opisu tutaj:

Fn + Shift + Esc = `[Also does the same as Fn + Shift, which turns the arrow keys on and off]


Czyli jeszcze co innego niż u Ciebie. Zajebiste sprzęt, jak tego nawet nie ma w dokumentacji a wymyślili jakieś chore kombinacje. Poszedłbym chyba po najtańszą zwykłą klawiaturę do marketu jakbym miał na tym pracować, fajnie że gość pisze ze np fn+alt+shift+esc
  • Odpowiedz
@claudyneczka: próbowałeś lewy ctrl + lewy alt + literka? sądząc po symbolach nie masz tam nic zmapowane. Może być też tak że masz zamienione alty miejscami więc podziała sam lewy alt.
  • Odpowiedz
Hej, tak tylko informacyjnie napiszę. Wczoraj męczyłam się z tym pół dnia, niestety bezskutecznie. Pobrałam znaleziony software, kombinowałam ze wszystkich możliwych stron. Dziś jednak wstałam jak co dzień, odpaliłam komputer, bo praca. I podłączyłam klawiaturę (mam kota i się bałam, że zwali xD). Weszłam na maila, a tam odpowiedź od producenta, że jeśli chcę korzystać z funkcji altu, to mogę go włączyć za pomocą FN + Enter, o którym nawet wy mi
  • Odpowiedz