Wpis z mikrobloga

@misiekmr: wszystko zależy jakich napastników ma przeciwnik. Jeśli szybcy, z dobrym dryblingiem to warto ustawic szybkich obrońców do nich + np. DM też na ścisłe krycie jakiegoś wybitnego napastnika. Wtedy zazwyczaj jest on wykluczony z gry przez podwójne krycie ale Twoi zawodnicy muszą mieć dobre parametry krycia, odbioru, szybkości i koncentracji ale to pewnie wiesz. Ja defaultowo ram strefą + właśnie ścisłe krycie w wypadku dobrych napadziorów. I obaj środkowi obrońcy
  • Odpowiedz
@DrLubicz: Ja też gram strefą. Próbowałem Indywidualnego ale średnio to szło, bo często napastnik rywala po prostu wyciągał mi obrońcę i robiła się dziura... W strefowym z kolei stoją w miarę w ustawieniu ale za to krycie jest gorsze... Najlepiej jak rywal gra 1 napastnikiem to zwykle nie ma problemu z upilnowaniem go, i do tego OPŚ, to daje mojemu defensywnemu pomocnikowi krycie 1 na 1 i jest wyłączony z gry
  • Odpowiedz
@misiekmr: to problemem jest dla Ciebie 40-50% meczów? Zależy kim grasz oczywiście. Może sprawdź czy obrońcy nie są matołami (niska koncentracja, błyskotliwość) i wymień na innych, tudzież zawsze przypisuj DM ścisłe krycie. Kiedyś była taka fajna opcja ze strzałkami, które się przeciągało piłkarzom i wskazywało kierunek gry, teraz jest to zastąpione właśnie tymi rolami i nastawieniem. Jak często dostajesz po dupie to może warto jeszcze środkowego pomocnika zaangażować w obronę?
  • Odpowiedz
@DrLubicz: Nie no, aż tak źle to nie jest.. :P Gram Southamptonem i jestem 4 w BPL, ale tracę dość dużo bramek (powiedzmy na poziomie drużyny na pozycji 10) - nie ma tragedii, ale chciałbym to usprawnić :P
  • Odpowiedz