Wpis z mikrobloga

#ios #iphone #android #21dnizandroidem

No dobra nastal ten dzien, przesiadka z iPhone 11 Pro na Galaxy S20 5G - co chwile slyszalem czy czytalem ze Android lepszy bo to bo tamto wiec od ponad 1.5 roku sie czailem zeby to samemu przetestowac i przekonac czy to prawda czy takie p fajnbojow Androida.
Myk jest taki ze daje sobie 21 dni jezeli bedzie tak samo albo lepiej jak na iPhone to zostaje jak bedzie gorzej to wracamy do iPhone i oficjalnie uznajemy Androida za piach.

Wrazenia z pierwszych 24 godzin na plus:
-Migracja z iphone do galaxy byla ok podlaczasz telefony kablem wszytko sie transferuje kilka minut jestes gotowy do dzialania
-ekran w tym telefonie jest o niebo lepszy niz iphone 120hz + jakos kolorow normalnie miod malina.
-design telefonu jest o wiele lepszy lepiej sie trzyma w dloni bo jest "wyzszy" ale "chudszy".
- Always on display, mam nadzieje ze nie wplywa super negatywnie na baterie ale to jest to, nie swieci mi ekran co chwile jak ktos sms napisze tylko pojawia sie mala ikonka, to jest to!
- Szybkie ladowanie, Samsung daje ladowarke w pudelku, do iPhona musialem dokupic wieksza ladowarke zeby szybkie ladowanie sie zalaczylo.

Minusy:
- Ladowanie bezprzewodowe trwa wieki, mam ladowarke Logitecha iphone kilka minut o 10-15% tutaj kilka minut 3-4% wiecej. do 100% Samsung ponad 4h, iphone jakos cos kolo 2 godzin.
- Notyfikacje/powiadomienia, nie wiem jak to ogarnac na razie ale jest wiekszy syf niz w iOS zeby to pokonfigurowac tak jak chce.
- Bateria, rano jakis szybki reddit, sprawdzenie kilku rzeczy muzyka w drodze do pracy i 21% poszlo w Polske, na iPhone to samo okolo 4-5%, dam jeszcze szanse bo pewnie jak wszedzie jest jakas optymalizacja przez kilka dni plus telefon dopiero skonfigurowany.
- Ikonki, wygladaja po prostu srednio graficznie i rozdzielczosc ich nie zachwyca na tym ekranie (systemowe), tu niby sa jakies do sciagniecia wiec to dzisiaj wieczorem musze sie zajac.
- "Widzety", na iOS aplikacje byly o wiele bardziej zintegrowane np. mam aplikacje Coinbase od bitcoinow na iOS wystarczy przesune ekran w lewo do centrum dowodzenia i widze jaka wartosc moich bitcoinow czy na gieldzie ile warte sa moje akcje wszystko zczytywane z aplikacji, na Androidzie musze wchodzic w kazda aplikacje zeby to sprawdzic bo widzety sa dla nich bardzo limitowane, pewnie obejdzie sie jak znajde jakas aplikacje do sledzenia cen bitcoinow/gieldy.
- Firmowe wifi, uzywamy jakies specjalne, za ch
nie dalo sie polaczyc z androida trzeba jakas aplikacje cisco sciagac niby dziala ale nie dziala, na iOS byla lekka bitwa ale sie udalo tu na razie daje sobie spokoj.
- Aplikacje typu whatsap czy messenger mam wrazenie ze wygladaja lepiej na iOS, moze kwestia przyzwyczajenia do emtikonek z iOS itp.
- Foldery, mam folder z 4 appkami jak kilkne na niego to sie otwiera na prawie caly ekran zamaist jakos to przeskalowac, nie wiem czy jest jakas opcja zeby zmienic wielkosc "otwartego folderu"
- Szybkosc systemu, kilka razy sie zdazylo ze cos przycielo ale znowu dopiero wszystko pokonfigurowalem itp wiec dam kilka dni na rozruszanie sie.

Na razie jedna/dwie czerwone flagi - nic krytycznego zobaczymy za kolejne 2-3 dni.
Jakies pytania czy komenty odnosnie powyzszego bardzo mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
- Notyfikacje/powiadomienia, nie wiem jak to ogarnac na razie ale jest wiekszy syf niz w iOS zeby to pokonfigurowac tak jak chce.


@knife_party: tydzień po zakupie z tym walczyłem na samsungu. Po pół roku i tak powiadamiał mnie o tym że mogę wymienić swój telefon na s9 a potem na s10. Pominę że aplikacje którym wyłączałem zgody marketingowe i powiadomienia miały je domyślnie zaznaczone przy aktualizacji do nowego androida. Aplikacje które
@aarahon: zainstalowalem jakas nakladke co robi wszystko podobne jak ma iPhone to przestaly dzialac te ikonki ile masz powiadomien obok/przy ikonki programu mimo ze to jest wlaczone w opcjach takze no notyfikacje to jest jeden wielki burdel na to wyglada... Na szczescie jeszcze nie bylo zadnej aktualizacji wiec zobaczymy jak to bedzie
@knife_party to S20 już jest w sprzedaży? Ile za to trzeba dać ? 4,000 ? 6,000? Trochę cena z księżyca, mój cały pc był tańszy a nie jest tylko maszyna do pisania i internetu. Niektorzy jeżdżą samochodami tańszymi niż twój telefon. Nawet jak ktoś zarabia te 6k na rękę to dać jedną CAŁĄ wypłatę za telefonik, nie sądzisz że trochę przegięcie ?
@zastanow_sie: 4 dzien i sie zaczynam poddawac:

- bateria niestety mimo ze wieksza niz w iPhonie o ponad 30% to od 7 do 9 rano Samsung 20% zuzycia vs iPhone 3% (!) przy takim samym uzytkowaniu.
- Widzety niestety nie da rady skonfigurowac tak jak chce z tych samych aplikacji, nie sa az tak zintegrowane jak w iPhonie.
- Aplikacji Edison Mail mi sie nie udalo uruchomic musialem sciagac outlook albo
@knife_party: A jak jest z płynnością? Miałem podejście do flagowego Androida całkiem niedawno i o ile kiedy wszystko działa to jest super szybkie i "hehe po co przepłacać za apple", o tyle dosc często pomimo mocnych podzespołów appki po prostu freezują.
@zastanow_sie: plynnosc podobna jak w apple, troche moze szybciej np wylaczasz apke klikasz na kolejna to jest powiedzmy setne sekund otwierane szybciej ale nie na tyle zeby powiedziec ze ten albo ten telefon jest zdecydowanie lepszy.
Kilka razy sie zrobilo jakies lekkie przyciecie ale nic tragicznego. Natomiast zauwazylem ze aplikacje jednak sa lepiej zoptymalizowane na iOS (te z ktorych korzystam).