Wpis z mikrobloga

Miruny z #gielda #inwestowanie

albo jestem ślepy albo nie mogę znaleźć...
chodzi mi o wolumen obrotów na SPX za ostatnie 2-3 tygodnie... w sumie najbardziej potrzebuję wolumen dla tego tygodnia gdzie szło do góry... bo mam pewną teorię...
a nie mogę ani na tradingview ani na investingu ani na stooq znaleźć gdzie się włącza to... itp. - albo ślepy jestem
  • 7
@jakoob626: właściciele mediów w usa (raptem kilka firm) w porozumieniu z grubasami i bankami urabiały drobnicę sprzedając w tv teorię o końcu spadków... żeby zadbać o popyt i móc się scashować bez wywoływania kolejnych spadków...
w przypadku jeżeli byłyby duże wolumeny podczas tego tygodnia wzrostów.. teoria by się potwierdziła... że grubasy mogą być w sporej części kapitału już poza rynkiem
@1001001: dzięki.. podobną droga dolazłem do:
https://stooq.pl/q/d/?s=^spx

i tak patrząc, to mogę mieć ciut racji, bo były max duże wolumeny przy albo dodatnich wynikach albo nieznacznych dołkach (nie licząc 27 II) znaczy spory popyt urobiony, zaspokojony przed bardzo dużą podaż...

czyli jest opcja że smart money po części już się scashowało
jest opcja że smart money po części już się scashowało


@Gippo86: Smart money nie na darmo jest smart.
Teraz dzięki koronawirusowi duże banki inwestycyjne i banki centralne są czyste i nikt na nich nie będzie patrzył jako przyczynę spowolnienia gospodarczego, czy kryzysu, którego częściowe oznaki były widoczne chociażby w branży motoryzacyjnej. Rzecz jasna koronawirus w ogromnym stopniu wpłynie ogólnie mówiąc na PKB. Potem będzie pewnie kolejna okazja do fuzji przejęć firm
@1001001: najlepsze, że niby w branży motoryzacyjnej były jakieś oznaki.... hmm...w naszej spółce mamy 2 salony samochodowe... i jakoś wybitnie nie widać tego spowolnienia...

ale co fakt to fakt... niezła opcja dla banków centralnych, żeby wyjść obronną ręką.. zostaje pytanie teraz.. czy wchodzić w MMT od razu... czy poczekać na kolejnego łabędzia za kilka lat
@Gippo86

W 2019 roku koncerny motoryzacyjne zapowiedziały zwolnienia łącznie 40 tysięcy pracowników. Częściowo jest to związane z potrzebą znalezienia środków na inwestycje ah ale i również z mniejszą sprzedażą na rynkach azjatyckich.