Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na marzec 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł
do około 4500 zł

Bonus: części do składania stacjonarki

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Jak ktoś czeka to laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5600M, 5700M, karty 1650 Super, 1650 Ti, RTX 2060 Super, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii raczej nie pojawią się wcześniej niż w drugiej połowie kwietnia, a kto wie czy przez przerwane łańcuchy dostaw w związku z zamkniętymi największymi fabrykami w Chinach produkującymi do nich części przez epidemię koronawirusa jeszcze tego nie opóźnią.

Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy obecnej i poprzedniej generacji w x-komie, morele, RTV EURO AGD i OleOle, w tych dwóch ostatnich są raty 0%.
#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #laptopy
  • 122
  • Odpowiedz
@WqwertyM: A może to? https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ygas740-i5-1035-8gb-512ssd-w10.bhtml
Uważam ten jeżeli chodzi o ultrabook to lepszy wybór, na minus lutowany, ale dość szybki ram i błyszcząca, ale lepsza niż w tym clevo matryca. Czasy pracy na baterii raczej będzie ciężko pobić temu clevo.
Recenzja: https://laptopmedia.com/review/lenovo-yoga-s740-14-review-it-has-great-features-but-disappoints-with-performance/
  • Odpowiedz
@Pustulka: Hej, masz jakies polecane modele 17 cali, ale czysto do pracy biurowej? Excel, net, poczta, nic skomplikowanego - przegladalem listy i wydaje mi sie, ze tam sa tylko lapki bardziej multimedialne lub gamingowe.
  • Odpowiedz
@Pustulka: cześć poszukuję laptopa typowo do zadań biurowych, desing nie ma znaczenia. word, excel, przegladanie internetu. budżet do 2700zl. laptop 15cali. który bedzie najlepszy i posłuży mi najdłużej ? chciałbym też kupić w jak najkorzystniejszej cenie aktualnie na rynku - moze jest akurat jakas promocja(?)
  • Odpowiedz
@macias_:

word, excel, przegladanie internetu. budżet do 2700zl. laptop 15cali. który bedzie najlepszy i posłuży mi najdłużej ? chciałbym też kupić w jak najkorzystniejszej cenie aktualnie na rynku - moze jest akurat jakas promocja(?)


Ale był przez tydzień taniej(2399) - link do Huawei D 15
  • Odpowiedz
@Pustulka: 12 lub 13 cali, sprawna bateria min. 3h, port eSATA, matryca matowa najlepiej FullHD. Do 1000zł. Co byś polecił? Z portu eSATA nie za bardzo mogę zrezygnować niestety.
  • Odpowiedz
@Pustulka: oplaca sie czekac na Thinkpady T15, czy mozna brac smialo T590 (roznica 2 generacji prockow).
Potrzebuje czegos mobilnego do pracy, z mozliwoscia podlaczenia zewnetrznej karty graficznej, a na Extreme Gen2 mnie nie stac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mirkujacy: Może być trochę ciężko z tak małym laptopem, generalnie po modelach opartych na ivy bridge i haswellach się potem ich pozbyli.
@4iv: No ja bym poczekał i wziął nowsze, 6, 8 rdzeni, mocniejsza integra, niezłe czasy pracy na baterii.
  • Odpowiedz
@Pustulka: mógłbym prosić o poradę? https://www.x-kom.pl/comparison/513933,507227,540992 Parametry prawie te same, ale może te pozostałe różnice i marki będą znaczące w wyborze. Jeśli bateria nie ma jakiegoś istotnego wpływu na cały sprzęt to pojemność w Acerze nie stanowi dla mnie problemu, bo i tak przewiduję pracować przez większy czas na kablu. Laptop do mniej wymagających gier (starsze tytuły na lepszych ustawieniach i coś z ostatnich kilku lat bez szczypania się o każdy
  • Odpowiedz