Wpis z mikrobloga

no i #czarnolisto dokładnie tak, jak się spodziewałem, aż dziw bierze, że tak późno ;d

https://www.wykop.pl/wpis/47786803/heheszki-humorobrazkowy-japonia-randomanimeshit-ma/

polecam tę wybitną dyskusję do porannej kawki czy coś ;d jako że tam nie mogę, to odpowiedź dam tu, może ktoś zawoła ¯\_(ツ)_/¯

@Morgana_: no mogłem przesadzić z tak niskim wiekiem, bardziej chodziło mi o brak rozwiniętych cech powszechnie uznawanych za cechy dojrzałości seksualnej, czyli biust etc.


Rozumiem, że chcesz sprawić, by dało się w tak uproszczonej formie, jaką jest anime, zawrzeć bardzo wyraźnie to, w jakim wieku jest dana postać :D? Pomińmy już na razie to, że 30-letnie Azjatki często wyglądają dla zachodniego "widza" jak 16-latki. To raczej ciężko te postacie tak rysować, by dało się powiedzieć "no ona ma ze 35 lat" :D jest mnóstwo serii, w których szkolne nauczycielki wyglądają dla zachodniego widza jak uczennice ;d i co, one też maja być "nielegalne" :D? Anime to zazwyczaj zbyt prosta forma, by można było zawrzeć na twarzy chociażby jakieś zmarszczki ludzi po 30 r.ż., a łącząc to z powszechną kulturą kawaii przeciętny zachodni widz może nie mieć pojęcia, w jakim wieku, nawet mnie więcej, jest dana postać ;d normą jest, że licealistki w szkolnych seriach wyglądają jak uczniowie podstawówki ;d


To, co chcę powiedzieć, to to, że strasznie głupie jest poleganie na takich wrażeniach i pokazałaś to dobitnie wrzucając obrazek ze sławnymi postaciami, którym do loli akurat bardzo daleko, moja droga :)


#anme #animedyskusja
  • 13
  • Odpowiedz
@Kotniepies: jakie screeny ;d? Fakt, że zrobiłem, bo jest wysoka szansa że usunie te kompromitujące jej brak wiedzy wypociny xd ale jeszcze nie ma potrzeby nic wrzucać ;d

nie płaczę o czarnolisto, to ma być coś na zasadzie takiego małego zoo, w wykonaniu tej ziejącej nienawiścią panny, dla kolegów spod tagów, które wymieniłem, co by mogli się pośmiać ;d
  • Odpowiedz
@Kotniepies:

płaczesz w internecie

Spoko ;d Właśnie miałem żalić się na fejsbukach i różnych forach o anime, skąd wiedziałeś?!

Napisałem odpowiedź i gdy była już gotowa, to okazało się, że nie mogę jej dodać, a szkoda by się zmarnowała. Tylko tyle i aż tyle ;d

czarnolostuje bo zbieram ekipę xD

bardzo mi z tego powodu wszystko jedno ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tamagotchi: To kara za próbę dialogu z kimś kto zaczyna od ad hominem i bicia chochoła.
Coraz rzadziej można tu znaleźć ludzi z którymi warto rozmawiać.
Rok temu była afera z memami nosaczowymi, posypały się bany bo upatrywali się pedofilli w pseudo komiksach z małpami.
Precz z normistanem!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LegionPL:

ad hominem

Przyznam się bez bicia, że tego akurat pojęcia nie znałem. A dużo mi rozjaśniło, jakoś tak naturalnie zawsze miałem, że liczyło się dla mnie to, co ktoś mówi, a nie, kto to mówi. A wielu ludzi ma kompletnie inaczej i jeszcze stara się narzucać swoje podejście uważając je za jak najbardziej słuszne. A teraz się utwierdziłem, że jednak to ja miałem rację. Dzięki :)
  • Odpowiedz
@tamagotchi: Generalnie gdy ktoś odnosi się do osoby a nie argumentu czy tematu.
Bywa że skuteczna taktyka w debacie ale niezbyt logiczna i do tego niskich lotów.

Koleżanka bierze swoje gusta i uczucia jako prawdę objawioną nie zauważając że tylko na tym bazuje.
Bo niby jakie biedne dzieci są krzywdzone przez rysunki?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LegionPL: tu chyba chodzi o obawy traktowania hentai z "loli" jako przystawkę do interesowania się czymś prawdziwszym i w konsekwencji obwinianie takiego anime jako pierwotnego zapalnika. Ale to trochę tak jakbyś gadał każdemu, kto ma w domu noże, że wyrośnie na mordercę. A pistolet?! Broń Boże!
  • Odpowiedz