Wpis z mikrobloga

#perfumy

Wąchałem dziś w douglasie Tom Ford Neroli Portofino i chyba się rozczarowałem - zupełnie inaczej wyobrażałem sobie ten zapach, odraziło mnie to że otwarcie jest identyczne zapachowo co kostka do kibla :( No ale myślę sobie - spryskam se papierek i zobaczę jak będzie pachnieć jak wróce do domu, wróciłem i nic nie czuć na papierku. A już miałem brać klona neroli :(
  • 32
  • Odpowiedz
jakie to tanie, podobne to chociaż do TF?


@Wygryw_z_wyboru: Nie dość, że podobne to podobno ze znacznie lepszymi parametrami ()
Ja zamówię w poniedziałek jak dotrze Discovery box to od razu zniżkę wykorzystam
  • Odpowiedz
@Zabi96: U mnie już na półce. Na nagdarstku daje radę i trzyma się skubany już parę godzin, chociaż to nie jest jeszcze dla niego odpowiednia pora. Podobieństwo do Forda baaaaardzo zbliżone. Czuć nawet tą gorzką nutę olejku neroli. Cenowo rewelacja.
  • Odpowiedz
ć, że podob


@FELIX90: Wiesz co? Powiedziałem raz kozie śmierć i zamówiłem tego klona, liczę na to że jednak się polubimy jeśli nie to przemęcze do pracy albo puszczę dalej.
  • Odpowiedz
Panowie a tak jeszcze z innej beczki pytanie - jestem początkującym w temacie perfumowym i nie do końca rozumiem jednej rzeczy - czemu ktoś pisze, ze dany perfum jest na lato? Jak go użyje w zimę to będzie jakieś faux pas czy o co chodzi? Tak samo z zapachami zimę, co się dzieje jak użyjemy je w lato w ciepłe dni:?
  • Odpowiedz
@xcosall: lubię neroli, bardzo np. w Mugler Cologne. Tu faktycznie jak psiknąłem na nadgarstek w aucie przez chwilę miałem wrażenie właśnie odświeżacza. Ale potem zapach się wygładza. Myślę, że będzie świetny na lato, teraz to jeszcze nie pora na jego testy.
  • Odpowiedz
@xcosall: to nie jest żaden klon. Trudno nazywać klonem coś, co powstało w XVIII wieku. Od ech kolnisch wasser wzięła się nazwa woda kolońska. Ja to pamietam jako zapach, który moja babcia używała do dezynfekcji skaleczeń a potem mój fryzjer na początku lat 90’ używał do pryskanie nożyczek.
Jestnto zapach trochę podobny do neroli portofino ze względu na solo neroli ale traktowanie go jako klon jestnierozwazne, żeby nie powiedzieć skrajnie idiotyczne.
  • Odpowiedz
@xcosall: > czemu ktoś pisze, ze dany perfum jest na lato? Jak go użyje w zimę to będzie jakieś faux pas czy o co chodzi? Tak samo z zapachami zimę, co się dzieje jak użyjemy je w lato w ciepłe dni:?

nie bój się - oni tego nie sprawdzają!
Mam nadzieję że nie palnę żadnej głupoty pisząc że niektóre nuty rozwijają się inaczej w zależności od temperatury (ciała jak i otoczenia)
  • Odpowiedz
@FELIX90: nie nie, nie zrozumieliśmy się - zamówiłem Just Jacka, i to o nim mówiłem że klon. Kolonish znam, i wiem że to on był inspiracją dla TF, miałem go sobie kupić wcześniej ale czytałem o żenująco niskiej trwałości i nawet za te kilkanaście pln to kiepski deal bo musiałbym nosić flakon ze sobą i dopsiukiwać się.

P.S. A myślałem że 90 w nicku twoim to rok urodzenia, a tu piszesz
  • Odpowiedz
@xcosall: nie wiedziałem, że kilkulatkom nie rosną włosy, No nieważne. Nie zrozumiałem rzeczywiście. Just Jacka nie znam ale chętnie się dowiem czegoś z pierwszej ręki
  • Odpowiedz