Wpis z mikrobloga

Udało mi się upolować w dzisiejszym rzucie na elnino-parfum dwa Amouage w fajnych cenach, do tego zebrało mi się co nieco innych zapachów, więc czas na małą rozbiórkę.

Nazwa - ilość dostępnych ml - cena za ml - przydatne linki - opis

1. Amouage Jubilation XXV Man - 70 ml - 5,5 zł/ml - fragra / parfumo / recenzja drlove / recenzja KaraczenMasta
Świetny orientalny fougere, przez wielu uważany za najlepszego przedstawiciela tej omańskiej marki. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto choć trochę interesuje się perfumami. Gdyby ktoś się wahał to odsyłam do recenzji popełnionych przez kolegów z tagu, gdyż ja nie mam takiego drygu do rozpisywania się nad perfumami. ;)

2. Amouage Reflection Man - 70 ml - 5,0 zł/ml - fragra / parfumo / recenzja drlove / recenzja KaraczenMasta
Bardzo zgrabnie i europejsko skomponowany bukiet kwiatów, w którym główne skrzypce gra jaśmin i neroli. Nada się świetnie na zbliżającą wiosnę, do użytki dziennego jak i na bardziej specjalne okazje. Samemu gdy nie bardzo wiem co akurat na siebie zarzucić to sięgam właśnie po ten zapach bo zawsze dobrze na mnie leży. Topowa jakość składników i bardzo dobre parametry użytkowe.

3. Amouage Lyric Man - 30 ml - 4,9 zł/ml - fragra / parfumo
Bardzo fajna kremowa i delikatna róża otwierająca się powiewem cytrusów w postaci limonki i bergamotki. Jak na Amouagea przystało bardzo dobry jakościowo, wieczorowy zapach, który bez problemu można nosić cały rok.

4. Tom Ford Venetian Bergamot - 50 ml - 5,8 zł/ml - fragra / parfumo
Nieuchronnie zbliżamy się do wiosny, więc zaproponuję wam już teraz jej powiew w postaci świeżej w otwarciu bergamotki, która następnie przemienia się w przyjemną kwiatową kompozycję. Zapach do użytku dziennego, nada się głównie na okres wiosenno-letni.

5. Acqua di Parma Colonia Oud - 140 ml - 2,3 zł/ml - fragra / parfumo / recenzja dr_love
Bardzo eleganckie i dosyć europejskie podejście do oudu. Zapach wchodzi dosyć ostrym i mocnym oudowym otwarciem z niewielkim dodatkiem cytrusów, później do głosu dochodzą jeszcze skórzane akordy, a sam oud w jak najbardziej noszalnej formie zostaje z nami do końca. Niech nie zwiedzie nikogo koncentracja wody kolońskiej, gdyż parametry są naprawdę dobre i perfumy trzymają się spokojnie te 10h. Przy tym współczynniku ceny do jakości polecam śmiało brać na testy.

6. Alexandria 1981X - ~15 ml z flakonem i pudełkiem - 65 zł - fragra / parfumo
Klon znanego i lubianego na tagu Xerjoffa Naxosa. Za połowę ceny oryginału otrzymujemy zapach podobny w 70-80%. Parametry trochę słabsze, ale nadal spokojnie trzyma się 8-10h.

Gotowe dekanty (w cenę wliczone szkło):
7. Amouage Journey Man - ok. 9,5 ml - 60 zł - fragra / parfumo
8. Roja Danger Parfum Cologne - 5 ml (-2 psiki) - 50 zł - fragra / parfumo
9. Roja Scandal Parfum Cologne - 5 ml (-2 psiki) - 50 zł - fragra / parfumo / recenzja KaraczenMasta
10. Dior Fahrenheit - 9,5 ml - 28 zł - fragra / parfumo

Rozlewam od 10 ml.
Szkło brązowe z decant.pl 3 zł, paczkomat 13 zł, odbiór osobisty w Opolu. Płatność BLIK lub przelew.
Proszę o deklarację pod wpisem, rozliczenia prześlę na PW.

#rozbiorka #perfumy
Agrael91 - Udało mi się upolować w dzisiejszym rzucie na elnino-parfum dwa Amouage w ...

źródło: comment_1583525991EcZr5EeZSX9RlFYvASGb4Q.jpg

Pobierz
  • 23
@Agrael91: mała korekta, odpuszczam Dior Fahrenheit. Biorę:
Amouage Jubilation XXV Man - 10ml
Amouage Reflection Man - 10ml
Acqua di Parma Colonia Oud - 10ml
Alexandria 1981X - ~15 ml z flakonem i pudełkiem
@Sanco1:
Lyric - z zapachów które mam, i w których główne skrzypce gra róża ten leży mi najbardziej. W moim odczuciu róża podana jest w taki gładki sposób, przez co nie przytłacza i zapach jest bardzo noszalny. Pozwolę sobie zawołać największego fana Lyrica na tagu: @vizori może dopowie coś od siebie. ;)

Jubilat - z tym zawodnikiem miałem styczność kilka miesięcy temu i zapamiętałem, że bardzo mnie oczarował swoją złożonością i
@Sanco1:

Lyric - z zapachów które mam, i w których główne skrzypce gra róża ten leży mi najbardziej. W moim odczuciu róża podana jest w taki gładki sposób, przez co nie przytłacza i zapach jest bardzo noszalny. Pozwolę sobie zawołać największego fana Lyrica na tagu: @vizori może dopowie coś od siebie. ;)


@Agrael91: Oho, zaszczytny tytuł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie to zgadzam się z tym
Pozostało:
1. Amouage Jubilation XXV Man - 40 ml
2. Amouage Reflection Man - 40 ml
3. Amouage Lyric Man - 30 ml
4. Tom Ford Venetian Bergamot - 20 ml
5. Acqua di Parma Colonia Oud - 90 ml

Gotowe dekanty (w cenę wliczone szkło):
7. Amouage Journey Man - ok. 9,5 ml - 60 zł
8. Roja Danger Parfum Cologne - 5 ml (-2 psiki)
9. Roja Scandal Parfum Cologne