Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, mam problem. Przed chwilą wymieniałem struny. Zdjąlem cały komplet, wyczyściłem podstrunnicę. Gitara leżała godzinę bez strun. Zakładam teraz nowy komplet, dokładnie ten sam komplet, a struny dosłownie leżą na progach. Nie grzebałem nic przy mostku... Nie mam pojęcia co się stało. Wiecie co może być tego przyczyną?
#gitara #gitarabasowa #gitaraelektryczna
K.....l - Mirki, mam problem. Przed chwilą wymieniałem struny. Zdjąlem cały komplet, ...

źródło: comment_1583435177tRIUwkdb8aEXq4Vv9IcQEM.jpg

Pobierz
  • 12
@Kubul: Naciągnij wszystkie struny, nastrój, pograj 15 min, nastrój, pograj 15 min. Odstaw na godzinę...

i wtedy będzie dobrze XD W innym wypadku masz #!$%@? pręt, ale to serio musiałbyś mieć pecha.

EDIT: strój stopniowo, trochę podciągnij E, później A, D i G. Broń Boże nie napinaj od razu na maksa jednej struny a reszta wolno.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MrFruu: ok, dzięki za rady. Zmieniałem struny dziesiątki razy i nigdy mnie nic takiego nie spotkalo. Trochę się zdenerwowałem bo na jutro rano muszę mieć w pełni sprawny bas. Założyłem wszystkie i E A leżą normalnie. D i G cały czas leżą ale jest trochę lepiej
@Kubul: Dlatego wielu gitarzystów nie wymienia strun w ten sposób, że zdejmuje wszystkie, tylko po jednej. Ma to sens, bo niby nic się nie powinno stać, ale jednak siły działające na gryf są duże i dla ostrożności lepiej go nie narażać na takie zmiany. Osobiście zwykle wymieniam po jednej, czasem zdejmuję wszystkie do dokładnego czyszczenia, ale staram się rzadko.