Wpis z mikrobloga

Jeden z największych idoli polskiej prawicy Stanisław Michalkiewicz odpowiada na pytanie, jak wolnorynkowa prywatna służba zdrowia poradziłaby sobie z epidemią, wprowadeniem kwarantanny, itp. (od 41:24)

Michalkiewicz najpierw szczerze odpowiada Nie wiem.
Następnie, że jak ktoś nie zapłaci za leczenie to umrze (co to ma do kwarantanny?).
Potem dodaje, że i tak wszyscy umrzemy ¯\_(ツ)_/¯.
A na końcu spycha temat na śmieszki z Hołowni.

I jak ja mam traktować poważnie pomysły kuców o zniesieniu wszystkich regulacji i likwidacji publicznej służby zdrowia? Przecież ten system zawaliłby się jak domek z kart przy pierwszej poważniejszej epidemii. Kwarantanny nawet nie byłoby komu wprowadzić, a wszystkie testy i szczepionki wykupiłby jakiś farmaceutyczny gigant, żeby sprzedawać z przebitką 2000%.
#koronawirus #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #antykapitalizm #wrealu24 #michalkiewicz
lewoprawo - Jeden z największych idoli polskiej prawicy Stanisław Michalkiewicz odpow...
  • 49
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Kiedyś namiętnie czytałem jego książki i słuchałem godzinami jego wykładów, bo trzeba przyznać że ładnie mówi, ale z wiekiem zacząłem sobie zdawać sprawę że to tylko pseudointelektualny bełkot.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: to od rzadu zalezy jak zostanie wykorzystana prywatna sluzba zdrowia w okresie jakiejs epidemii, podobnie jak rzad francuzki oglosil przejecie zapasow i fabryk produkujacych potrzebne medykamenty, tak samo by zrobil gdyby we francji byla prywatna sluzba zdrowia
  • Odpowiedz
co wy z tym USA, tam jest takie lobby w służbie zdrowia, że to nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem, już o licencjach na bycie lekarzem nie wspomnę.


@harakiri888: Służba zdrowia USA to piękny obraz naturalnej ewolucji wolnego rynku. Miała być zdrowa konkurencja i idealny stosunek ceny do jakości, a wyszły absurdalne ceny napędzane przez lobby farmaceutyczne i firmy ubezpieczeniowe.
  • Odpowiedz
@Tylko_szczera_prawda: poza tym, że zmądrzałeś, to istnieje też całkiem dobra szansa, że Michalkiewicz zgłupiał w stopniu nawet większym, a osobna rzecz, że w wielu tematach od zawsze mówił straszne bzdury.
Niestety prawicy strasznie brakuje ludzi logicznych i pragmatycznych.
Z czego ten brak wynika?
Sądzę, że z powiązania prawicy z Kościołem.
I to jest ogólnie dramat totalny, bo młodzi ludzie, zanim zaczną rozumieć gospodarkę, często opierają swój światopogląd właśnie na kwestiach takich,
  • Odpowiedz