Wpis z mikrobloga

Jaki komiks polecacie na początku?
Kilka lat temu czytałem Szninkiela i mi się podobał. Ostatnio zauważyłem, że w mojej lokalnej bibliotece jest kilka komiksów. Pożyczyłem V jak Vendetta i nie jestem zachwycony, w mojej opinii taki sobie. Rysunki ładne, podobały mi się, forma prowadzenia narracji też fajna, ale historia mnie nie porwała.
#komiks
  • 10
  • Odpowiedz
@GARN: no moge Ci powiedziec co lubię w ogolnie pojętej popkulturze, filmach, bo komiksy to dwa przeczytałem. Lubię klimaty postapo, lubię pokręcone filmy w stylu Davida Lyncha, gdzie jest fajny klimat i trzeba potem czasami kminić co się właśnie obejżało. Filmy sci-fi typu Dark City, mr nobody (świat to iluzja itp klimaty), sci-fi z antyutopiami serial black mirror. Lubię też baśniowe klimaty w stylu filmów Burtona, Giliama. Nie lubię typowego fantasy
  • Odpowiedz
@lukasz890123: Jak lubisz Sznikla to zainteresuj się serią Thorgal, bo to tych samych twórców, ale chyba do 30 numeru, bo scenarzysta przeszedł wtedy na emeryturę, a potem to rozbili na kilka serii, postapo to Pielgrzym, seria Rork jest spoko, seria Storm dziwny klimat, ale dobre ilustrację, Kaznodzieja też ok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukasz890123: "Y ostatni z mężczyzn". Postapo w stylu seksmisji.
"Paper Girls", sci-fi w stylu grubego WTF.
Te dwa tytuły zarzuciłem na podstawie Twoich preferencji.
Sprawa o tyle ciekawa, że za oboma tytułami stoi jeden ziomek.

Z rozpędu możesz jeszcze obczaić serię "Czarny młot", bo może lekko zahaczać o Lyncha.
  • Odpowiedz