Wpis z mikrobloga

Polacy to chyba myślą o tym wirusie w Polsce dosłownie w kategoriach jakby znowu napadli na ich kraj Niemcy albo Ruskie xD. Powiedzcie foliarze siedzące i panikujący również na Wykopie... Na co wam tyle tych zakupów? Na jaką okazję potrzebne są wam takie zapasy? Jedyna odpowiedź jest taka, że chyba po to by 90% zawartości wyrzucić za 3 tygodnie na śmietnik. Przypominam, że od 1 marca marnowanie żywności i wyrzucanie jej na śmietnik jest karalne. Skoro wiecie lepiej to zapraszam do dyskusji, chętnie podyskutujemy :)
#koronawirus #polakicebulaki #epidemia #polska #zakupy #biedronka #2019ncov #wpolscejakwlesie #januszebiznesu #jedzenie
  • 52
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bubukuku: starczy za 100 -200 zł kupić mąkę, ryz, przeciery /pomidory w puszcze, trochę makaronu, jakieś słodkości, butelkę oleju, jakieś czekolady, cukier, kilka kartonów mleka, cukier, i papier toaletowy, mydło. Z tego nic się nie zmarnuje. Chyba, że ktoś kupił 100kg i go poniosło.
Ale kto kupuje zapas produktów z krótkim terminem w ilości przekraczającym zużycie?
Przesadzasz.
Zresztą wolna wola można kupić ile się chce. A widać co się działo w
@incydent_kakaowy: No... I w Chinach, czy we Włoszech jak rozumiem masz zamiar stwierdzić, że ludzi zamkneli tam w kwarantannach bez wody i jedzenia... Człowieku zastanow sie... Tam w tym Wuhan dostaniesz 1000 swiezsze jedzenie codziennie niż w Polsce sam sobie kupisz w smierdzacych marketach. Zwlaszcza gdy teraz caly swiat na to miasto patrzy szerokim wzrokiem.
@mechaniczny_rusek: Tzn zapasy same sie tworza jakos tak na codzien... Nie znam nikogo przez cale zycie kto nie mial by na przyklad jakiejs maki czy cukru u siebie w szufladzie... Tylko, że nie rozumiem po co az tyle ludzi wzielo sobie za cel wyczyszczenia wszystkiego z marketow bo ktos zachorowal na cos tam... 1 osoba...
@bubukuku: Dlaczego teaz? Z dwóch powodów:
1) Bo wcześniej nas "foliarzy" ignorowali i w końcu stwierdzili, że jednak możemy mieć rację.
2) Bo nie wiedzieli, że coś się dzieje. Jest sporo osób które nie czytają gazet ani wykopu.

Problemem nie jest to, że ludzie kupują na zapas - jest na zapas dla każdego.
Problemem jest to, że ludzie kupują na zapas wszyscy na raz. Gdyby Państwo powiedziało: "Macie miesiąc na
@mechaniczny_rusek: 1. Ale w czym macie tę rację, bo nie za bardzo kojarzę?
2. No, ale co się dzieję? Co ty myślisz, że to pierwsza jakaś specjalna epidemia, która ludzie pamiętają za swojego życia? Za miesiąc nikt o tym nie bedzie pamietał.. Moze za 2 miesiace. Tak jak z Czarnobylem było... z SARS, z wojną z Ruskimi, z Krymem, z Ukrainą ze świńską i ptasią grypą... Dodam jeszcze te cale 5G...
@bubukuku: a mnie bardziej zastanawia, kolejny taki wpis, w którym ktoś kogoś wyzywa od foliarzy...
konkretnie - jaki konkretnie masz problem z tym, że ktoś chce mieć zapasy żywności (która zje w przeciągu roku nawet, mówie o makaronie, ryżu, zamrożonym mięsie czy innych rzeczach)?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bubukuku: bo zobaczyli co stało się we Włoszech i Chinach. Niemcy też wykupili suche produkty.
Sprawdź przebieg choroby we Włoszech niby nic a nagle wysyp zachorowań. Jak znamy stan naszej służby zdrowia oraz kompetencji osób obsadzonych po znajomości odpowiedzialnych za nadzór epidrmi to lepiej dmuchać na zimne.
Te 200 zł to nic.
@6poziomprokrastynacji: Przecież ja nie wyzywam nikogo od nikogo... Co ty dajesz komuś wmawiasz coś? Dzisiaj to jak mieszkasz w mieszkaniu 30 m2 w bloku czy tam gdzies to zrob zapasy, ale pieniedzy i wladuj w siebie lub w rodzinę... Takie kupowanie zarcia tylko pod wplywem emocji i to w takiej ilosci to najwieksze marnotrawstwo pieniedzy i jedzenia i wszystkiego wokol... To takze mega nieekologiczne. A tak poza tym, to przeciez gdybys
@bubukuku: Jak na takiego "mądrale", to coś mało domyślny jesteś. Może ludzie robią zapasy choćby po to, żeby nie stać z innymi w ogromnych kolejkach, kiedy na danym obszarze zostanie ogłoszona epidemia i nie ryzykować zakażenia wirusem, który jest tysiące razy bardziej zjadliwy od grypy?
@bubukuku: ale co cię boli że ktoś weźmie dwa makarony zamiast jednego czy karton mleka? Znam masę rodzin z dziećmi którzy w domach mają spiżarki i trzymanie większych ilości towarów z długim terminem ważności jest normalne.

Skąd ten ból dupy o to na co ludzie wydają swoje pieniądze?

I daj ten przepis o karaniu za wyrzucanie jedzenia bo jestem pewien że dotyczy to przedsiębiorców a nie osób fizycznych.

Wyglądasz mi na
@ErroL: Nie patrz na Niemcow, bo oni ze swoją kulturą protestancka akurat cale zycie robia zapasy na wszystkim co sie da... Polacy nigdy tacy nie byli, wiec dlatego nagle panika i wszyscy do sklepow... A w mediach polskich napisza ci ze tak robia jak sie cos dzieje i to dobrze... Oni nie robia zapasow, tylko jak cos sie dzieje... Oni tak od pokolen mają. Dlatego tak malo wydaja na codzien i
Powiedzcie foliarze siedzące i panikujący również na Wykopie


@bubukuku: > Powiedzcie foliarze siedzące i panikujący również na Wykopie
no ja właśnie o rodzinie myślałem robiąc zapasy (dwa miesiące temu), w sytuacji gdy zamkną szkoły/przedszkola np. (co nie jest wcale nieprawdopodobne), nie muszę nawet wychodzić z domu, bo oboje z żoną pracujemy z domu
po drugie - nieekologiczne? co jest nieekologiczne w składowaniu makaronu, kaszy, puszek i mięsa w zamrażarce xD?
@mechaniczny_rusek: No to przyznaje, bo moze kiedys czytalem ale w jakims konkretnym czasie i miejscu, chyba chodzilo o Polskę w czasie wojny z bolszewikami... Niewazne, bo i tak 3% to widac podobnie do tego co teraz, a to jest ogolna liczba z calego swiata przez prawie 3 lata. A tutaj masz miesiąc czy tam 5 tygodni i już od kilku dni w samych Chinach odnotowuje się spadek liczby nowych zakazen. Chiny
@bubukuku: Nie będzie. Wg. WHO szczepionka będzie za 18 miesięcy. Ja jestem optymistyczny i liczę, że będzie za rok.
Szczyt wirusa będzie za 3 miesiące. Tyle to zajęło w Chinach, a zobacz co się tam dzieje.
Więc cały 2020 będzie brutalny. Nie ma leku, NFZ pod DDOS'em, nie ma szczepionki, trupy na ulicach, firmy pozamykane.
Mam tylko nadzieję, że nie wprowadzą nam stanu wojennego jak w Wuhan...
@incydent_kakaowy co Ty gadasz za głupoty? Nawet jak zrobią kwaratanne to sklepy będą otwarte tylko będzie można wchodzić po kilka osób na cały sklep.

@bubukuku przyznam Ci rację.
Podczas wojny ludzie chodzili do pracy i mieli co włożyć do garnka. Najbardziej mnie śmieszą Ci co kupują wodę.
Przecież nikt nie odetnie wody, a na rurociąg nie spadnie bomba. Po co komu takie zapasy...
@chaberr:
To ty gadasz głupoty bo chyba nie rozumiesz, że w razie kwarantanny lepiej nie łazić niepotrzebnie po sklepach bo się można zarazić. Po to jest kwarantanna aby siedzieć w domu i ustawowo nie idzie się wtedy do pracy i szkoły.