Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Podobno nie istnieje cudowny lek na kaca mordercę. Otóż istnieje, nazywa się ,,Baclofen" wystarczy wziąć jedną tabletkę 25mg i za max dwie godziny jesteście jak nowo narodzeni. Sprawdzone i działa polecam.
#protip #alkohol #kac
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SnowFox: z moich kilkuletnich doświadczeń nie zauważyłem by nasilał. Może jak ktoś je popija alkoholem to tak. W każdym razie wiem co mówię. Niweluje kaca do zera.
Zresztą poczytaj że w niektórych krajach leczy się nim alkoholików.
  • Odpowiedz
@sandal: To wytłumacz mi jak baklofen, który zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, zmniejsza kaca wywołanego przez aldehyd octowy, który objawia się odwodnieniem czy bólem głowy.
  • Odpowiedz
@SnowFox: alkohol odwadnia, ale kac to nie jest odwodnienie.
Alkohol etylowy jest narkotykiem którego działanie głównie opiera się o neuroprzekaźnik GABA.
Jak poziom alkoholu spadnie to masz zwyczjny mniejszy lub większy zjazd narkotykowy bo jest ssanie w neuronach.

W Polsce jest wysoka kultura picia, każdy wie że warto mieć podkład z jedzenia (elektrolity) i pic mineralna w czasie wycieczki po nowe trzy czwarte
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SnowFox: chodzi mi tu raczej o stan psychiczny w którym jesteś na kacu a nie o samo odwodnienie.
Co do tych linków które wysłałeś. To pewnie jest prawda. Nie znam się aż tak bardzo na tym. W każdym razie ja mówię o własnych doświadczeniach i że to działa.

,,W ostatnich latach lek ten stał się obiektem dużego zainteresowania światowych mediów (i pacjentów!) za sprawą francuskiego lekarza, Oliviera Ameisena, który twierdził,
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Ale kac wynika z odwodnienia. Etanol działa nie tylko na receptory GABA, ale również glutaminanu, serotoniny, dopaminy, opioidowe, endokannabinoidowe czy kanały wapniowe.

Ssanie po neuronach xD

Wysoka kultura picia xD Jeżeli przez wysoką kulturę picia definiujesz "jak zmniejszyć efekty uboczne", no to proszę bardzo xD
@sandal: Równie dobrze możesz trzasnąć klina, efekt ten sam. Leczenie uzależnienia, a kaca to są w ogóle inne bajki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SnowFox: nie prawda, nie jest ten sam efekt jeśli trzasniesz klina. Poczujesz się lepiej na 30 min. Baclofen redukuje źle samopoczucie na cały dzień dzięki czemu możesz iść normalnie do pracy. A łącząc klinem to się #!$%@? znowu i błędne koło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SnowFox: tylko że jak się napijesz to będziesz #!$%@? i jutro znowu kac. A weźmiesz tabletkę i Alko tykac nie musisz. Bo nie masz kaca
  • Odpowiedz
@sandal: Zgadza się i to właśnie brak kaca motywuje do napicia się, przecież tak działał/działa wszywka, która po wypiciu daje efekt podobny do kaca, więc chory musi powstrzymać się od picia, aby nie mieć "kaca". A skoro kaca nie ma, bo tabletka wzięta, to jest chęć na picie.
  • Odpowiedz