Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam taki problem otoz.. nie umiem typowo "meskich" rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°). Oczywiscie jakies tam wkręcanie żarówek, wbijanie gwoździ czy zwyczajne malowanie to wiadomo, szafkę z Ikea myślę, że też bym skręcił od biedy ale nigdy nie miałem okazji spawać, wiercić, szlifować, robić stolarki, elektroniki itp. Mając 10 lv ojciec mi umarł, wychowywany przez mamę i siostrę w domu. Wszystkie narzędzia z garażu oczywiście rozdane, a bo na co szlifierka, wiertarka itd 10 letniemu Sebkowi. Nie byliśmy najbiedniejsi, plus ojciec zadbał o to, aby tak nie było, więc nigdy nie miałem potrzeby robić nic z domowych rzeczy, bo raz na jakiś czas mama robiła remont całego mieszkania i wtedy wchodziła ekipa robotników. Gdybym nie pomagał koledze, to nigdy bym nie wygładzał ściany papierem sciernym albo malował jej. Gniazdka nigdy nie przykręcałem, żyrandolu też nie montowałem. W ogóle boje się prądu gorzej niż jakiegokolwiek żywiołu.

Z hardwarem w kompie też jestem w dupie, bo nigdy nie było potrzeby składać kompa, podkręcać czy coś - zawsze byl dobry komp, a co jakiś czas kupowali mi nowy, tak że gierki w HD łaziły

Na co dzień tego nie widać, że być może ktoś mnie nazwie - jestem niezaradny, bo zawodowo zarabiam przyzwoicie, oczywiście praca daleko od takich rzeczy jak wyżej wymieniłem - te słynne klikanie w kąkuter (nie, nie programista, ale nawet ten nie musi potrafić złożyć kompa i takich też znam, uf). Czasem słyszę jakieś docinki ze strony różowego, ze coś tam, ale koniec końców odpyskowuje, że w te godzine którą bym na to poświęcił zarobię więcej siana więc lepiej wziąć Pana Janka i wyjść na +, co w sumie jest prawdą, no ale tyle ile moge i ogarniam to sam staram się robić np ostatnio naprawiłem spłuczkę z tutorialami z youtube ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pytanie jest - jak się nauczyć takich skilli złotej rączki, nie mając sprzętu ani za bardzo potrzeby robienia tego, tak dla siebie? jak zacząć z elektroniką?

#pytanie #elektronika #majsterkowanie #budujzwykopem #komputery

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 21
  • Odpowiedz