Wpis z mikrobloga

Pomocy, mam problem. Zawsze byłem noga Z #excel a chciałbym zrobić coś takiego:
Mam arkusz Analiza w którym podane są wartości ile kalorii powinienem spożyć, ile realnie spożyłem i jaka jest różnica
Chciałbym, aby te wartości zapisywały mi się do drugiego arkusza z aktualną datą. Czyli np. 28.02.2020 1900 kcal, 1677kcal, -233kcal.
nie potrafię tego zrobić, automatycznie uzupełnia mi się pod dzisiejszą datą, ale jutro jak wprowadzę nowe dane, to będzie zapisane pod tą samą, a nie 29.02.2020.
Przy okazji fajnie byłoby, aby daty same się dodawały do kolejnych kolumn. Da się coś takiego zrobić w prosty sposób?
Niżej daję screeny które pokazują mniej więcej o co mi chodzi.
#kiciochpyta
r3v - Pomocy, mam problem. Zawsze byłem noga Z #excel a chciałbym zrobić coś takiego:...

źródło: comment_1582885713Xxq1UlX1eT7gKNWPE8Hw9Z.jpg

Pobierz
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r3v: żeby Excel miał po czym wyszukiwać dane, go powinieneś wskazać mu referencje po której powinien wyszukiwać.

Czyli do zakładki analiza wpisałym kolumnę "data"

Jeżeli będziesz miał kilka wpisów z jedną data, to w zakładce wyniki powinieneś użyć funkcji SUMIF że wskazaniem danej daty
@r3v Masz excela 365? Tam można to szybko ogarnąć funkcją unique, ona bedzie zasysać każdą nową datę z zakresu gdzie wpisujesz dane i uruchamiać sumif.