Wpis z mikrobloga

Na naszych oczach spełnia się mokry sen wolnorynkowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@macio32155: no ja sobie kupiłem po 35gr za sztukę w połowie stycznia, ale wtedy byłem foliarzem. To teraz niech zgodnie z prawami wolnego rynku idioci denialiści niech zdychają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po co kupować tanie maseczki, wirus nam nie grozi, o #!$%@? jednak grosi o #!$%@? halynak złodzieje kapitaliści chcom
@macio32155: ja już zapas mam to mi to lotto, może sprzedam jak będzie dobra cena i zarobię jeszcze, eh będę złym kapitalistom który kupił tanio i sprzedał drogo, nic nie wyprodukował a zarobił na biednym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Rekordnaklate110: problem z niedoborem masek na rynku wynika z tego że największym ich producentem były Chiny. Rząd Chiński z tego co czytałem zakazał sprzedaży masek za granicę. Doszło teraz do sytuacji że w wielomilionowych krajach Europy są po 2-3 przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją maseczek. A to nie koniec problemów, często te przedsiębiorstwa na rynku Europejskim wykorzystywały do produkcji materiały pochodzące z Chin których teraz nie są w stanie ściągnąć do Europy
@macio32155 problem z niedoborem wynika z tego że janusze wykupują setki masek skąd tylko się da na handel. Sam byłem świadkiem jak jeden typ w obi pchał dwa wózki wypełnione maskami a przy kasie pytał czy nie mają na magazynie wiecej. Jakby Chińczycy wyprodukowali więcej to Janusz i tak by wykupił.