Wpis z mikrobloga

Czy taki zestaw diagnostyczny (elm327) wraz z pl softem od producenta, będzie dobrą opcją do sprawdzenia stanu pojazdu? Wykryje wszystkie błędy i problemy, czy może mu coś umknąć? Podkreślę że interesuje mnie tylko diagnostyka i sprawdzenie, kasowanie błędów i wprowadzanie zmian pomijam. (Chevrolet Aveo T300 1.4 2011r.)

(Dokładniej interesuje mnie sprawdzenie stanu, chłodzenia silnika, pompy wody, rozrządu)

https://allegro.pl/oferta/interfejs-diagnostyczny-chevrolet-aveo-captiva-pl-8616587481?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

#diagnostyka #samochody #mechanikasamochodowa #elm327 #motoryzacja #chevrolet
lukas12x - Czy taki zestaw diagnostyczny (elm327) wraz z pl softem od producenta, będ...

źródło: comment_1582788722aiMRXQCjsC5LPnZW6SXRf4.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukas12x: z tego co się orientuję, sprawdzisz tylko to co pokaże sterownik silnika, nie pokaże Ci np błędu z poduszek, czy np. że żarówka jest przepaloną itp , ale pokażę różne wartości, katy zapłonu, temperatura płynów, spalanie itp można na allegro kupić w miarę dobry na bluetooth za 40 zł i pełno darmowych programów na Google Play
  • Odpowiedz
@lukas12x: ta cena z dupy wzięta xD przecież to taka sama chińszczyzna co te niebieskie kostki za 15zł z którymi łączysz się apką jakąś darmową i zobaczysz to samo co na tym z Twojego linku
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: wlaśnie tak chciałem zapytac, czy jest sens kupowac coś takiego za taką cenę? Znajdę tańsze zamienniki z tą samą funkcjonalnością i oprogramowaniem w jezyku polskim? (Abym mógł zrozumieć co i jak)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukas12x: elm27 plus telefon.
Jak tam diagnozuje swoje auto jak mi check wyskakuje.

Tylko u mnie dopiero trzeci program z internetu chwycił kontakt z autem.
Takze przynajmniej u mnie chwilę trwało zanim nauczyłem się rozmawiać z samochodem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lukas12x: a no i elm327 pokaże tylko błędy ECU. Nie zeskanujesz nim ABS, poduszek, czy DPF. Chińskie Delphi potrafi wszystko i kosztuje w okolicach 120zł z interfejsem po bt. Potrzebny do tego laptop z windowsem. Jeśli chodzi o zwykły elm327 za 15 zł to wystarczy telefon i program.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukas12x: ds150e u chińczyka zrobi robotę
Te elmy BT są fajne jak na szybko chcesz sprawdzić telefonem parametry i błąd silnika (w apce Torque)
Kupowanie wersji pc mija się z celem bo wiele funkcjonalności mu to nie daje
  • Odpowiedz
@4x80: Są samochody które mają błąd świec żarowych? A nawet jeśli tak to spróbuj pod innym rocznikiem. Miałem tak z captivą. Pokazywało mi tylko ECU, zmieniłem roczniki i zaczęło pokazywać wszystko. Kolejna sprawa - mam astrę cabrio i w op-comie mam opcje sterownika dachu, a w Ds150 już nie. Według mnie i tak warto za zakupić to ds150e chociaż dla najpotrzebniejszych rzeczy. Jeśli już specjalistyczne to dedykowane do danej marki
  • Odpowiedz
Są samochody które mają błąd świec żarowych?


@Uaephean: Mam vauxhall astra 2.0 cdti 165 kucy i komunikat vehicle service soon. Mój skaner tego nie widział, a u majstra pokazało 3 świecę żarową co było prawdą.

Co to za oprogramowanie co widzi typy i roczniki aut?
  • Odpowiedz
@4x80: kup też sobie op-coma jeśli chcesz się zagłębić w opla - do 2012 roku powinno zeskanować. Jeśli chodzi o oprogramowanie to te dołączane do ds150e - mam bodajże 2016r0 czy coś takiego. Nie doszukam się teraz ale sprawdzę jak będę w domu czy jest u mnie opcja skanowania układu zapłonowego. Można pewnie przeprowadzić test i zobaczyć czy pokaże świece. Wiesz - majstry w warsztatach mają zwykle texy po 10+k
  • Odpowiedz
@lukas12x: do zczytywania bledow i ich kasowania jak nic powaznego jest ok czy tam podstawowe parametry silnika. ale to sie kupuje wersje na bt i laczy sie z aplikacja torque w telefonie, a to kosztuje raptem 30 zl. ja polecam, kilka razy dupe uratowalo
  • Odpowiedz