Wpis z mikrobloga

† Środa Popielcowa, 26.02.2020 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa

Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, zostaw intencje w komentarzu. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

·CZĘŚĆ CHWALEBNA·

1 Zmartwychwstanie
2 Wniebowstąpienie
3 Zesłanie Ducha Świętego
4 Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Dziewicy
5 Ukoronowanie Najświętszej Maryi Dziewicy

Miesiąc luty poświęcamy modlitwie za wstawiennictwem św. Kamila de Lellis, patrona chorych, o powstrzymanie epidemii koronawirusa i o łaskę wyleczenia dla wszystkich zarażonych.

●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● organizacja ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●●

Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu, mogą być także podsyłane anonimowo wiadomością prywatną, tak samo jak zgłoszenia chętnych do wspólnej modlitwy.

Grafik:

→Stworzyliśmy małe FAQ w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

→Nowa formuła codziennego wpisu, więcej tutaj

Jak odmawiać różaniec oraz o różańcu

Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem i ich lista na dziś jest w komentarzu do wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dendrofag - † Środa Popielcowa, 26.02.2020 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa
 
Jeśli ma...

źródło: comment_1582744323m62uzWsoaXAl2rg8kFNWEy.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dendrofag: Mówisz, że trzeba interpretować całość, ok, ja nie czytałem całej Biblii, ale dla mnie ten fragment jest oczywisty. Czyli jest gdzieś w PS inny fragment który zaprzecza tym słowom i z którego wynika, że modlenie się publicznie jest jednak dobre ?
  • Odpowiedz
@Isolated:

ale dla mnie ten fragment jest oczywisty

Problem w tym że jest oczywisty tylko na pierwszy rzut oka. Przykładowo: podchodzi do Ciebie Pan Menel i mówi "Panie kierowniku, da pan złotówczkę na bułkę". Mówisz mu "nie mam". Pan Menel odchodzi. Ale czy rzeczywiście nie miałeś? Czy tylko powiedziałeś coś oczywistego mówiąc "nie mam", miałeś na myśli: "mam albo nie mam, ale ode mnie nie dostaniesz kasy na a-----l".
Pan Jezus także mówił w przypowieściach. Niektóre tłumaczył, inne pozostawiał bez wyjaśnienia, do samodzielnego rozważenia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ich traktował dosłownie, na przykład przypowieść o siewcy, albo o 5 pannach mądrych i 5 głupich. Ten fragment który zacytowałeś też jest swojego rodzaju przypowieścią. Podaje przykład złego i dobrego postępowania, a właściwie nie postępowania, tylko postawy - bo właśnie o postawę tutaj chodzi, o to co masz w sercu kiedy się
  • Odpowiedz
Może nie rozumiemy co chciał nam przekazać Bóg i nie powinniśmy np budować trzeciego kościoła w promieniu 7 kilometrów.


@Isolated: Myślę że przez 2k lat niezliczone rzesze członków KK, w tym męczennicy którzy ginęli za wiarę, genialni doktorowie Kościoła, tacy jak św. Augustyn czy św. Tomasz z Akwinu, zinterpretowali to lepiej niż cały wykop razem wzięty ;)
  • Odpowiedz
Myślę że przez 2k lat niezliczone rzesze członków KK, w tym męczennicy którzy ginęli za wiarę, doktorowie Kościoła, tacy jak św. Augustyn czy św. Tomasz z Akwinu, zinterpretowali to lepiej niż cały wykop razem wzięty ;)


@dendrofag: Zapewne lepiej, ale czy możemy mieć pewność, że idealnie, czy trafili w złoty środek? Rozumiem, że Biblia jest bardziej skomplikowana niż wszystkim się to wydaje. Zatem pojawia się kolejny problem, jak to wszystko,
  • Odpowiedz
@Isolated:

Zapewne lepiej, ale czy możemy mieć pewność, że idealnie?

Zgodnie ze słowami Jezusa, Kościół który osobiście założył, jest kierowany poprzez Ducha Świętego - pojedynczy jego członkowie mogą być grzeszni i się mylić, ale jako całość - w sprawach wiary - jest on nieomylny. A nauką Kościoła jest, że nie ma nic złego w modlitwie publicznej.

Zatem pojawia się kolejny problem, jak to wszystko, co chciał przekazać Bóg w PS mają pojąć
  • Odpowiedz
Kolejny przykład sprzeczności

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż
  • Odpowiedz
@dendrofag: No nie, dziecko nie jest moim nieprzyjacielem więc to całkiem co innego, ale skoro już pytasz to tak, uważam, że kary cielesne stosują tylko osoby, które nie potrafią wychowywać dziecka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dendrofag: proszę o zdrowie dla Babci i Dziadka, pomyślności dla wujka za granicą i o pomoc w wyjściu z dołka finansowego. Dziękuję za dotychczasową pomoc i modlitwy. Bóg zapłać!
  • Odpowiedz
  • 4
@dendrofag dziękuję za modlitwę oraz proszę o zdrowie, pomyślność w zawodowym rozwoju oraz by myśli odeszły które nie dają spokoju, by się pogodzić z przeszłością i iść do przodu bądź niech ta przeszłość zmieni jakoś przyszłość .
  • Odpowiedz