Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się spotkał z takim oto zjawiskiem? Mam oczyszczacz powietrza Xiaomi, chodzi sobie na trybie AUTO ze wskaźnikiem jakości w przedziale 002-006. Gdy odpalam nawilżacz powietrza eldom (osobne urządzenie) wskaźnik na oczyszczaczu wskakuje na jakieś chore wartości rzędu 140-220 xD WTF?

#xiaomi #oczyszczaczpowietrza #pytaniedoeksperta może trochę #smog
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nedved: to zupełnie normalne zjawisko, czujnik wychwytuje cząsteczki pary i uznaje je za zanieczyszczenie. U mnie też tak jest ¯\_(ツ)_/¯ może te lepsze oczyszczacze to rozróżniają lepiej idk
@Andczej: @azetka: OK to potwierdza co znalazłem na forach zagranicznych :) Tłumaczenie z google tranlsate na szybko:

Ponieważ większość podstawowych surowców stosowanych w oczyszczaczach powietrza to węgiel aktywowany, węgiel aktywny jest bardzo podatny na wilgoć. Dlatego w miejscu, w którym używany jest nawilżacz, staraj się nie używać oczyszczacza powietrza, aby zmniejszyć utratę węgla aktywnego w oczyszczaczu powietrza.
@Nedved: Wina leży po stronie nawilżacza ultradźwiękowego, który emituje w powietrze cały syf z wody. Takie urządzenia przynoszą więcej szkody niż pożytku. Tak więc czujnik oczyszczacza działa prawidłowo, widzi dużo zanieczyszczeń :) Rozwiązaniem jest nawilżacz ewaporacyjny.

EDIT: to nie jest tak że oczyszczacz błędnie rozpoznaje parę z nawilżacza jako zanieczyszczenia. On prawidłowo rozpoznaje realny syf z nawilżacza.
@Nedved: jest dokładnie tam jak napisał @lotos10 - też to testowałem i przerabiałem u siebie - oczyszczacz xiaomi + nawilżacz ultradźwiękowy + sensor laserowy. ultradźwięki wytrącają z wody kamień i on unosi się w powietrze z tymi mikro kropelkami wody, i to widzi sensor. xiaomi dlatego "szaleje" bo ma sensor optyczny (starszy model ze zwykłą fotodiodą, model sharp albo shinei, nowsze modele ponoć mają laser, chyba pms, o wiele dokładniejszy) i