Wpis z mikrobloga

Od poniedziałku zaczynam prace jako junior .net w korpo, po kilku latach w innej branży. Nie posiadam wykształcenia w kierunku IT. Dużo się uczyłem i wykonałem kilka projektów: winforms, poźniej asp.net mvc. Jestem zdenerwowany na samą myśl o nowej pracy...
#programowanie
  • 24
@inrain88: gratki i zazdro jak ludzie się teraz przebranżawiają. Rynek coraz cięższy pełno studentów kończy infę a tu proszę biorą ludzi spoza którzy po prostu umiejo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakie miałeś pytania na rozmowie?
@Pickle_Rick: Czy umieją to ciężko stwierdzić, mam wrażenie, że prawdziwa nauka właśnie się dla mnie zaczyna. Miałem kilka rozmów. Rdzeń pytań praktycznie zawsze ten sam: opowiedz coś o c#/.net, paradygmat programowania obiektowego, delegaty, refleksja, m.rozszerzajace, takie top100 pytań c#. Sporo ludzi pyta o wzorce projektowe czy zasady SOLID, ew. opowiedz o swoich projektach.
@Czesiowcy: Duży odzew był, to fakt. Nie wiem czy to kwestia dobrze opisanych projektów, które wykonałem czy zapotrzebowanie. Czy krzywo patrzą? To zależy od firmy/rekrutera czy team leadera.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inrain88: jestem zszokowany, nie wiem czy to kwestia wieku czy doświadczenia z poprzedniej pracy ale strzelam że większość studentów powinna dobrze odpowiedzieć na te pytania. Chyba jednak studia nic nie dają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Pickle_Rick: Tak, te pytania są sztampowe - długo o tym nie wiedziałem. Ale wg. mnie jednak studia dają dużo, chociażby pytania z dziedziny algorytmiki, na których się wykładałem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Często przydatne jedynie na rozmowie, ale jednak. Swoją drogą mam taki kompleks nieposiadania studiów IT.
@Czesiowcy: Nie tak do konca. Od dluzszego czasu spotykałem sie z ludzmi z branzy na skype w celach wlasnie szkolenia itp. Od pol roku działałem z seniorem za pieniążki porównywalne z bootcampem. Sporo czasu i pieniedzy w to zainwestowałem, zobaczymy czy słusznie :)
@damianex19: Prawdę powiedziawszy moze to zajać od kilkunastu tygodni do max. 2-3 miesiecy. W takim sensie ze mozna sie w tym czasie przygotowac na rozmowę. Ja podszedłem do tego w ten sposób, ze chailem zrealizowac projekty, aby cos pokazać/o czymś mówic, czy było to konieczne? Polemizowałbym, raczej średnie zainteresowanie na rozmowach wykazywano tym co zrobiłem, ale dawało mi to wiele pewności. Jelsi chodzi o pieniadze to wyglada to tak, ze można