Wpis z mikrobloga

Naszła mnie wena na rybkę, to się dzielę, może ktoś skorzysta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pstrąg od Pana Karola Okrasy dla dwóch osób

Składniki:
- dwa średnie pstrągi
- oliwa z oliwek
- łyżeczka miodu (w oryginalnym przepisie nie dodawał, ja prewencyjnie, żeby pstrąg nie przeszedł goryczą)
- jedna cytryna (trzeba uważać, jeżeli ma grubą skórę dodajemy więcej miodu)
- czerwona cebula (u Okrasy była zwykła)
- czosnek – kilka ząbków
- dwie duże łyżki masła
- świeży koperek
- sól
- pieprz

Najpierw przygotowujemy pstrąga. Ja kupuję już wypatroszone, więc jedyne co pozostaje to oczyszczenie ryby z łusek. Skrobiemy rybę mało ostrym nożem, żeby nie uszkodzić skóry i mięsa. Ja wyjmuję także rybom oczy. Dokładnie płuczę rybę pod zimną wodą i sprawdzam, czy zostały jeszcze jakieś łuski. Po dokładnym oskrobaniu i wypłukaniu ryby, kroję po obu stronach ostrym nożem w trzech miejscach, by powstały delikatne wyżłobienia.

Przygotowuję środkowy farsz, który wyjmujemy po upieczeniu ryby. Na patelni rozgrzewam oliwę z oliwek i smażę na niej plasterki cytryny. W międzyczasie kroję czosnek. Siekam i potem rozcieram z solą. Kroję czerwoną cebulę i wraz z czosnkiem dodaję do zarumienionej już cytryny - będziecie wiedzieć, że jest gotowa, gdy zacznie się lekko karmelizować. Smażę cebulę, czosnek i cytrynę jeszcze chwilę, aż cebula się zeszkli. Zdejmuję składniki z patelni do innego naczynia by wystygły. Gdy już się lekko ostudzą dodaję miód.

Koperek i czosnek siekam na drobno, potem dodaję do masła z solą i pieprzem. Dokładnie mieszam do uzyskania jednolitej masy.

Pstrąga nadziewam ostudzoną cytryną, cebulą z czosnkiem i miodem. Żeby farsz nie uciekł przewiązuję pstrąga sznurkiem do gotowania/pieczenia. Nie należy zaciskać zbyt mocno, bo mięso w trakcie pieczenia odkształci się i porwie.

Do naciętych kieszonek wkładam drugi farsz.

Pstrąga piekę w 200 stopniach z termoobiegiem przez 15 minut.

#smacznego #gotujzwykopem #ryba #przepisy #pstrag
Pobierz Adatoniewypada - Naszła mnie wena na rybkę, to się dzielę, może ktoś skorzysta ( ͡° ͜...
źródło: comment_1582561956Oxhub3q0U8YlV6V5Dp67Sm.jpg