Wpis z mikrobloga

Czy istnieje możliwość wysłania formularza metodą POST bezpośrednio na serwer?
Załóżmy taką sytuację że jest formularz 3 etapowej rejestracji tzn w pierwszym kroku podajesz imie i nazwisko, w drugim adres a w 3cim jakies inne detale i klikasz 'zarejestruj'. Jedyna rzecz na jaką wpadłem to selenium i szybkie wypełnienie i przeklikanie pól. Chciałbym to jeszcze bardziej usprawnić i od razu załadować coś w stylu payloada

#programowanie #python
  • 7
  • Odpowiedz
@luthion: oczywiście że jest i w zasadzie we wszystkim możesz. No curl jak chcesz mieć z konsoli, POSTMAN jak chcesz GUI, czy proste skrypty w czym tam chcesz. Ciężko powiedzieć co chcesz osiągnąć ;-)
  • Odpowiedz
@nilphilus: Chcę zamiast przechodzenia przez żmudny proces rejestracji który muszę wykonać kilkuktornie wykonać to jednym skryptem. Na chwilę obecną wykorzystuje selenium, wypełnienie formularza dzięki niemu trwa chwilę, ale mimo wszystko chciałbym to usprawnić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luthion: @hitherto: a ja myślę że to zależy od tego jak jest napisana aplikacja. i szczerze mówiąc to zdziwiłbym się gdyby to były 3 różne requesty.

@luthion: podglądnij sobie używając developer tools s przeglądarce (F12 w Firefoksie) to co zostaje wysyłane. wydaje mi się że będziesz wiedziała że dopiero na sam koniec idzie do serwera coś innego niż GET.

jeśli pracujesz na Windows możesz spróbować klasycznego narzędzia Fiddler (przejęty
  • Odpowiedz