Wpis z mikrobloga

od czego moghą się tworzyć takie kupki czarnego filamentu? Idzie to przez conajmniej kilka warstw i tylko w jednym punkcie

kurz? czy co to może być? Dziwi mnie najbardziej, że w jednym tylko miejscu taka paćka i na wysokość kilku warstw.
Mam taki wybryk raz na 3-4 białe wydruki.

Filament Fiberlogy PET-G, Drukarka Prusa Mk3s ale na #ender3 też kiedyś miałem podobne kupki zabrudzenia
#druk3d #prusa #prusai3
Pobierz L.....t - od czego moghą się tworzyć takie kupki czarnego filamentu? Idzie to przez c...
źródło: comment_15824852927UPknQc1GzUh6i8PHLXTbx.jpg
  • 8
@mapache: tutaj na 100% nie poprzedni filament, bo to pierwszy wydruk po "remoncie" głowicy, wymieniona rurka ptfe, dysza na oryginał e3d, przeczyszczone wszystkie ruchome elementy, nowy termistor i nowa grzałka (którą sam popsułem)
@LuxEtClamabunt: Ja nie znalazłem rozwiązania, też mi się czasami takie artefakty pojawiają dlatego rzadko drukuję białym. Zawsze rozgrzewaj stół przed hotendem, aby filament nie palił się w hotendzie przez kilka minut rozgrzewania stołu, bo to co tam się zwęgli jest potem wywlekane w losowych momentach, ale nawet trzymanie się tej zasady nie eliminuje do końca problemu z twojego zdjęcia.
@LuxEtClamabunt: Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z drukiem 3D, najgorsze tuningi jeszcze przed tobą. Najdłużej przychodzi zrozumienie, że rama drukarki powinna być zrobiona z kamienia lub co najmniej stali o grubości ścianki 4mm, a zawieszenie i łożyskowanie hotendu powinno być zrobione z dokładnością mechanizmów sterowania luster na Hubble.