Wpis z mikrobloga

@mydlina dobrze gada, mnie opory w wypowiadaniu noCB jednoprowincyjnym centrom reformacji kosztowało podbicie świata :/ Jakbym 20-30 lat wcześniej zaczął to łatwy one tag by poszedł
@mydlina: @Radigiel: straciłem cesarza jak została nim kobieta, później papa się na mnie obraził i dostałem 2 ekskomuniki, a na deser wojna wybuchła gdy byłem zajęty inna wojną i nawet mnie do niej nie dołączyło :(
@GreXiu666: tak. Jeśli chodzi o centra, które wybuchły w stolicy państwa to nawet łatwiej (dlatego warto żeby było dużo OPMów), bo wystarczy tylko force religion w peace dealu. Gorzej jak są to jakieś prowincje większych księstw, wtedy trzeba podbić prowincję i ją nawrócić. To nie jest problem, bo centrum reformacji nie dostaje religious zeal, a jak się ma religious ideas to w rok idzie nawrócić, przez ten czas może jedna prowincja
@bartels4: Decyzja o tym że kobiety też mogą zostawać cesarzami. Jak masz żeńską następczynie to klikasz(w zwoju), tracisz legitimacy i IA, ale praktycznie zapewniasz sobie głosy do końca gry. Bo normalnie za brak następcy albo kobietę następczynie masz z automatu -1000, ale jako Austria idziesz najpierw w diplomatic i możesz dawać śluby praktycznie każdemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) limit relacji to tylko liczba
Modyfikatory też fajne, ale ważniejsze są te guziki po prawej. Podatki, legitimacy, długi, diplo reputacja, prestiż, manpower, mercantilism i darmowe +1 stab to jest mega złoto. Ani protestantyzm ani reformacja nie ma podejścia jak masz sposoby na wbijanie papieskiego wpływu. A jako że Austrią powinno się brać religijne idee, a potem chrystianizować prowincje wasali - katolicyzm to mus.