Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #prawojazdy

Mam takie pytanie - majac taka sytuacje jak na zdjeciu - czy auta zaznaczone strzalka moga tam stac?
oraz czy auta za znakiem moge sie zatrzymac na jezdni.

Teoretycznie nie ma zakazu za znakiem, wiec teoretycznie nie ma problemu, ale jakos mi dziwnie to ogarnac, bo rownie dobrze na kazdej drodze kazdy moze sie zatrzymac i potem mowic, ze nie ma zakazu.

To jest obszar zamieszkaly, nie zadna przelotowa droga.
milvanb - #motoryzacja #prawojazdy

Mam takie pytanie - majac taka sytuacje jak na ...

źródło: comment_1582289599nAv4X5vFOU66IONuGO8zEX.jpg

Pobierz
  • 13
bo rownie dobrze na kazdej drodze kazdy moze sie zatrzymac i potem mowic, ze nie ma zakazu.


@milvanb: jeśli między jezdnią a poboczem nie ma linii ciągłej na asfalcie, i znaku zakazu, to w sumie może

no i na moście, wiadukcie, 10 metrów od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych, nie może
@milvanb: Opel stoi na trawie, co jest zabronione. Ford stoi na podjeździe/chodniku, pod znakiem nie ma informacji: „dotyczy również...” wiec znak odnosi się do jezdni. Czyli stoi dobrze. Dodatkowo z tego co wiem, to na drodze o niskim natężeniu ruchu można parkować na jezdni.
na drodze o niskim natężeniu ruchu można parkować na jezdni


@milvanb: wtedy się szykuj na z reguły przegrany spór z bagietą, czy jest to aby na pewno droga o niskim natężeniu ruchu, i możesz tam stać xd