Wpis z mikrobloga

@Frank_Forsyth: Nie wiem mimo wszystko czy sytuacja górnictwa w UK za Thatcher była szczególnie podobna do współczesnej u nas. Zdania na temat Thatcher są podzielone, zapoczątkowane przez nią wygaszanie przemysłu w UK na pewno zubożyło prowincje i doprowadziło do emigracji do większych miast. Czy to dobrze czy źle - raczej źle ale jakieś plusy też pewnie miało. Czy było to do uniknięcia - nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@SniffTheShark: w skrócie zamknęła kopalnie, górnicy się sprzeciwiali, ale miała na to wywalone i ich pacyfikowała. Jak dla mnie zrobiła to zbyt radykalnie, ale nie dała się zastraszyć przez co nie mają takiego problemu jak my teraz
  • Odpowiedz
w skrócie zamknęła kopalnie, górnicy się sprzeciwiali, ale miała na to wywalone i ich pacyfikowała. Jak dla mnie zrobiła to zbyt radykalnie, ale nie dała się zastraszyć przez co nie mają takiego problemu jak my teraz


@Frank_Forsyth: Kiedyś czytałem że pałować górników zaczęła dopiero po tym jak dwóch związkoli zrzuciło pokrywe od studzienki kanalizacyjnej na taksówkę w której jechał łamistrajk i zginął taksiarz.
  • Odpowiedz
@Frank_Forsyth Tyle że ona miała mnóstwo mieszkań socjalnych do rozdania, którymi z kolei pacyfikowała oburzonych niesnaskami górniczymi, dlatego jej się udało, nie tylko dzięki uporowi.
  • Odpowiedz
@Frank_Forsyth: Nawet Pan Janusz powiedział że do tej zarazy związkowej górniczej by strzelał.
Ja bym nie strzelał tylko zawalił ich wszystkich wynglem w nierentownej kopalni, pod pretekstem że to "wypadek", wybuch gazu.
  • Odpowiedz