Wpis z mikrobloga

@Megasuper: Jeżeli masz główny bezpiecznik 25A to masz 5,75kW w mieszkaniu. Da radę pociągnąć 6kW bo jest pewnien margines zadziałania, ale jak podłączysz np. kuchenkę 6kW i włączy ci się np. lodówka to musisz lecieć do rozdzielnicy podnieść bezpiecznik.
@Megasuper: masz na umowie, masz 3kW. Jeśli chcesz więcej musisz wystąpić do ZE o zwiększenie mocy. Indukcja o takiej mocy, przy takim zapotrzebowaniu jak masz w umowie nie ma żadnego sensu. Dodatkowo do urządzeń o mocy powyżej 2kW powinien być dedykowany obwód odpowiednio zabezpieczony.
@Megasuper masz moc umowna 3kW ale ktoś nie wymienił zabezpieczenia na właściwe do tej mocy czyli 16A. Masz 25A czyli tak jakby było umowna 5kW.

Do indukcji zaleca się aby były 3 fazy a masz jedna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@danielson161: to teraz się doszkol i otwórz sobie charakterystyki czasowo-prądowe dla wyłącznikow nadpradowych i powiedz o ile może maksymalnie przeciążyć sam wyłącznik zanim zadziała. Dodam też, że należy jeszcze wziąć pod uwagę stan przewodów w ścianach.
@soadfan
@danielson161
@Mirkomil panowanie dzwoniłem do Enea - zwiększenie mocy u nich polega tak naprawdę tylko na zmianie bezpiecznika w domu - on mi powiedział że ja mam w domu bezpiecznik 20 - ale ja kupiłem to mieszkanie i gość sobie widocznie wsadził 25. Gdybym chciał jakiś prąd 3 fazowy ? To faktycznie musiałbym wymieniać przewody od licznika do mieszkania. Ale jeśli potrzebuje wzrost o 2-3 kw to tylko bezpiecznik - z