Wpis z mikrobloga

Kończę już przerobienie swojej drukarki opartej na CTC Bizer. Ekstruder to Titan Aero a płyta MKS Gen L, software to #marlin . Wszystko już prawie dobrze działa ale mam 2 problemy:
1. Termistor na stole to prawdopodobnie 50k, a nie widzę opcji wybrania takiego. Czy jest możliwość jakoś poprawienia prawidłowego wyświetlania temp. stołu? Teraz aby stół miał około 50°C muszę ustawić go na 100°C.
2. W obudowie standardowo są Endstopy X i Y Max i teraz pojawia się pytanie. Jak po homingu przestawić pozycję dyszy na realne XY:0,0? Tak aby dysza znalazła się w lewym przednim rogu stołu i stamtąd rozpoczynała druk. Aktualnie pozycja dyszy ustawia się na maksymalne wartości X i Y i zostaje tak jak na zdjęciu.
#druk3d #drukarki3d #diy
voj4k - Kończę już przerobienie swojej drukarki opartej na CTC Bizer. Ekstruder to Ti...

źródło: comment_1581974182gtycunpcLVJ0NLjXNDMA0q.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@voj4k: 1. Możesz wyliczyć betę termistora mierząc opór dla dwóch temperatur i sprawdzić czy coś na liście z Marlina będzie pasować. W razie gdyby mocno to przeszkadzało zawsze można wymienić sam termistor.
2. Jeśli to tylko kwestia pozycji, a nie odwróconych osi, to w Marlinie możesz ustawić MANUALXHOMEPOS i MANUALYHOMEPOS.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bezznaczenia: Jeśli chodzi o obudowę i kinematykę to jest to gotowiec. Kopia makerbota i raczej nie nadaje się do adaptacji na inną kinematykę.

Nie myślałeś o samodzielnemu zaprojektowaniu obudowy?
  • Odpowiedz
@voj4k: O tym myślę, chcę sobie narysować projekt i złożyć (tak żeby nie wyjść z wprawy). Ale nieraz są gotowe, ciekawe projekty, na których można się wzorować + gotowe obliczenia i wykaz części (a nie tylko sam model do pobrania).
  • Odpowiedz