Wpis z mikrobloga

Wzbraniałem się przed tym długo. Rękoma i nogami broniłem się przed potrzebą założenia akwarium, a wiele lat temu miałem już. No i poszło, nie wytrzymałem. Jeszcze jak zobaczyłem w całkiem sensownej cenie bo 200zł słynny zestaw Aquaela w małym sklepie zoologicznym to musiałem kupić. Uje ukradły mi tylko podkładkę i ktoś zdrapał naklejkę firmową. Ale nic. Kupiłem, nawaliłem ziemi ogrodniczej na dno, przysypałem bazaltem 2-4mm, wrzuciłem jakieś kamienie, z internetu zamówiłem jakieś rośliny i no cóż stoi. Jest tydzień po zalaniu, trochę problem z brązową wodą, a warstwa bazaltu chyba spoko była. No ale cóż czekam.
No i teraz moja wielka bolączka. Wiem, że to nie ma sensu, wiem że to przedłużanie cierpienia, ale mogę dostać do tego dwie akary electric blue. Omg, za duże te ryby! Bez sensu :< Ale jeśli ich nie przyjmę to skazuje je na większe cierpienia. Nie wiem co robić. Nie lubię cierpienia zwierząt, a ryby maja bardzo rozwinięty układ nerwowy...
Akwa 20l
#akwarystyka #akwarium
I.....j - Wzbraniałem się przed tym długo. Rękoma i nogami broniłem się przed potrzeb...

źródło: comment_1581972213ez7a0EIWRSx0vmdvC1RK7P.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Imnotokej: Tutaj raczej żadnych ryb bym nie wpuszczał. A jeśli chodzi o te akary to one potrzebują powyżej 200l akwarium więc jeśli martwisz się o ich los to raczej proponowałbym poszukanie dla nich porządnego domu (np. na grupach akwarystycznych na FB?) zamiast wpuszczania ich tutaj bo miałyby tu masakrę.. Krewetki, ślimaki, mini kraby i będzie super!
  • Odpowiedz