Wpis z mikrobloga

@advert: Dwa razy pożyczałem auto na florydzie i dwa razy w Alamo, normalnie przyjmowali debetowke z PKO. Tylko ze do tej karty miałem podpięte dolarowe konto walutowe. Ale żadnego problemu nie robili, do tego możesz zrobić tak: Avis czy Hertz działają tez w Polsce wiec możesz auto wynająć i opłacić u nas a odebrać tam
  • Odpowiedz
@ms93: nie rezerwuję przez pośredników, zawsze jakieś problemy z tego miałem. tylko bezpośrednio u wypożyczalni - w razie jakiejś sytuacji przynajmniej nie ma rozmywania odpowiedzialności na dwa podmioty.

@khej1696: @bigger: ok, dzięki, czyli wniosek z tego taki, że to nie jest kwestia tego, że system płatniczy odrzuca debetówkę, tylko widzimisię obsługi.
a że jedną z wypożyczalni, z której będę korzystał, będzie Dollar, który jest Żabką wśród
  • Odpowiedz
@ms93: raz pośrednik (rentalcars) nie przekazał w ogóle informacji o rezerwacji - nie pamiętam w jakiej firmie wypożyczałem, na lotnisku w Gdańsku w każdym razie. godzinę spędziłem wyjasniając na infolinii i czekając aż się jeden z drugim dogada. plus potem czekałem 2 tyg. na odblokowanie depozytu 2k, bo też zrzucali z siebie odpowiedzialność.
innym razem wypożyczalnia nie chciała uznać ubezpieczenia, które kupiłem u pośrednika. jeszcze innym razem wypożyczalnia zażyczyła sobie
  • Odpowiedz
@advert ja byłem w USA w lipcu. Płaciłem w californi za auto w wypożyczalni enterprise revoultem (wtedy revoult dawał mastercard). Nie było problemów. Jedynie to za paliwo jak chcesz zapłacic w automacie to musisz miec kredytowke. Ale zawsze mozesz isc do gościa na stacji poprosić kredyt na przykład 30 dolarów na dany tank i za tyle zatankować. Jak coś jeszcze chcesz sie dowiedzieć to pisz :p
  • Odpowiedz
@advert: Dokładnie od tego to zależy. I najlepiej bierz na lotnisku od razu, robią najmniej problemów. I od razu się przygotuj, ze jeżeli masz mniej niż 25 lat to dopłata za wiek to 100% wartości wypożyczenia xd
  • Odpowiedz
@advert: Podpowiem Ci cos.

Zawsze wypozyczalem przez rentalcarsy i podobne agregatory. Tylko pare razy byly mniejsze i wieksze wtopy , bo w razie problemow wypozyczalnia spycha na strone a strona na wypozyczalnie.

I w zeszlym roku lecialem do USA we wrzesniu i odkrylem
  • Odpowiedz
@advert: Aaa.. i z polskimi kartami. Mielismy sporo problemow za platnosc za paliwo na stacjach. Szczegolnie przy samej pompie. Czasami trzeba bylo isc do srodka, a czasami isc do srodka i uzyc innej karty.
  • Odpowiedz
Robisz rezerwacje przez stone. Masz online chat z Pania Sylwia

@bigger: w sensie najpierw rezerwację robię, a potem z panią Sylwią przyklepuję inne warunki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo jak testowo sobie proces rezerwacji na stronie robię, to dochodzę do płatności standardowo, nigdzie nie ma opcji porozmawiania z konsultantem.

Generalnie wiadomo że Avis bym wolał, ale wyeliminowałem go na początku, bo cena znacząco przewyższała konkurencję.
  • Odpowiedz
@advert: Na stronie po lewej stronie masz live chat. Jak dobrze Pamietam Pani mi wkleila linki do gotowej rezerwacji i tylko trzeba bylo potwierdzic.

Pozniej platnosc jak dobrze pamietam to opcje: na miejsc/PLN teraz/ USD teraz

Szukalem auta dlugo przed wyjazdem, bo nabilistroche mil, w autach na codzien siedze i zalezalo mi na czyms rozsadnym. Mi wyszlo z jakims tam wyzszym pakietem ~$450 za 13 dni chyba wiec mega cena.
  • Odpowiedz
@bigger: dzięki, poszukam, pogadam.

Mi wyszlo z jakims tam wyzszym pakietem ~$450 za 13 dni chyba wiec mega cena.


@bigger: no mega, mi dużo więcej wyszło za 5 dni, ale to Hawaje, więc chyba najdroższy region USA. tyle że ja chciałbym Wranglera albo jakieś inne terenowe auto.
  • Odpowiedz