Wpis z mikrobloga

Stan na godzinę 06:57. W nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego samego źródła z wczoraj z godziny 07:10:

Chiny:
Zdiagnozowanych przypadków: 70638 (+2054, +2,99%)
Podejrzenia: 7264 (-964, -11,72%)
Chorujący:57841(+468, +0,82%)
W stanie ciężkim: 10644 (-628, -5,57%)
Zmarłych: 1772 (+106, +6,36%)
Wyzdrowiałych: 11025 (+1480, +15,51%)

Stan poza Chinami (uwaga: to źródło chyba słabo się do tego nadaje)
Potwierdzonych przypadków: 698 (+14, +2,05%)
Chorujący:586 (+6, +1,03%)
Zmarłych: 3 (0, 0%)
Wyzdrowiałych: 109 (+8, +7,92%)

Legenda do pierwszego wykresu (dzienne zmiany):
- Czerwony - nowe potwierdzone przypadki wczorajszego dnia
- Pomarańczowy - nowe podejrzane przypadki wczorajszego dnia

Jeżeli jednego dnia przybyło 3000 podejrzanych i 3000 ubyło to liczby w nawiasach u góry wskażą 0, na tym wykresie będzie +3000.

Legenda do drugiego wykresu:
- Pomarańczowy - aktualna liczba podejrzanych
- Czerwony - aktulna liczba potwierdzonych (bez tych co wyzdrowieli i zmarli)

Legenda do trzeciego wykresu (liczba wyzdrowień i zgonów na koniec wczorajszego dnia)
wykresu:
- Jaśniejszy - wyzdrowiali
- Ciemniejszy - zgony

Źródła:
1. https://ncov.dxy.cn/ncovh5/view/pneumonia (dane powyżej)
2. http://www.nhc.gov.cn/xcs/xxgzbd/gzbd_index.shtml (wykresy zdają się być robione przez pierwsze źródło na podstawie danych z tego)

#wuhan #2019ncov #covid19 #sarscov2 #coronavirus #chiny #wirus

#2019ncovstats #covid19stats
maniac777 - Stan na godzinę 06:57. W nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego s...

źródło: comment_1581919941xkmvORlEULuoKHeCbT5FMg.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@szpoq: Ale co jest fake? Napisałem że wydaje mi się że mogą to być udane próby kliniczne leków.

Innymi słowy: Próby kliniczne są prowadzone - to jest fakt (np z remdesivirem). To czy są udane nie wiem, ale wydaje mi się że skoro liczba zgonów nie rośnie pomimo tego że jesteśmy niemal trzy tygodnie od gwałtownych wzrostów liczby chorych to musi być jakaś tego przyczyna. To jest w mojej (laickiej) ocenie
  • Odpowiedz
@maniac777: Dane danymi a warto wspomniec ze cale Hubei zostalo zamkniete dla ruchu kolowego z wyjatkiem pojazdow uprzywilejowanych. Fabryki ktore mialy ruszyc dzisiaj stoja do odwolania. Podnosi sie coraz wiecej coraz powazniejszych glosow ze dane sa falszywe.
  • Odpowiedz
@maniac777: Według internetów dane są fałszywe, ponieważ na wykresach są zbyt... doskonałe czy coś w tym stylu. Zbyt łatwo jest przewidzieć kolejne liczby i praktycznie nie ma odchyleń ani jakichś większych różnic pomiędzy każdym z dni. Słyszałeś o tym?
  • Odpowiedz
@lubelskikabanos: Ktos nawet wzor pod to zrobil. Niepokojace sa dalsze wzmocnienia kwarantanny, prawie 60 milionow ludzi nie moze od wczoraj przemieszczas sie inaczej niz pieszo, mijac innych blizej niz 1.5m itp. Chiny robia wszystko co moga ale sytuacja wyglada bardziej niz niepokojaco.
  • Odpowiedz
Nie ma informacji o udanych próbach klinicznych leków.


@szpoq: Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem - najwyraźniej dyskutujesz sam ze sobą.

Słyszałeś o tym?

Ktos nawet wzor pod to zrob


@tank_driver: @lubelskikabanos: Odpowiadałem tu: https://www.wykop.pl/wpis/47388509/#comment-167243949 :)

Co do danych... można być sceptycznym co do tych danych ale przy braku innych wiarygodnych danych te tutaj są najbardziej wiarygodne. Już zdaje się pracuje misja obserwacyjna WHO - liczę że jak będzie
  • Odpowiedz
@maniac777: Z jednej strony dobrze że obostrzają zasady bezpieczeństwa z drugiej fakt że 60 milionów ludzi zostało praktycznie uziemionych jest zatrważający. O statku z chorymi któremu jedynie Kambodża zezwoliła na zawinięcie do portu słyszał?
  • Odpowiedz
@tank_driver: Tylko dlatego że Chińczycy tak podeszli do tematu jest szansa na to że wirus zostanie ubity zanim nie będzie możliwości jego powstrzymania. Co do statku to tak. Wg mojej wiedzy ludzie zostali przebadani, nikogo chorego nie było, zostali zwolnieni do domów.
  • Odpowiedz
@maniac777: Jednak ktoś był chory, pytanie tylko czy nie zaraził się już po opuszczeniu statku.

Przez kilkanaście dni, kiedy 83-letnia Amerykanka przebywała na statku wycieczkowym, nie stwierdzono u niej żadnych niepokojących objawów. W czwartek Westerdam zawinął do portu po zapewnieniu, że na pokładzie nie ma zakażonych koronawirusem. Dopiero później test u kobiety dał wynik pozytywny. Łącznie statek opuściło już ponad 1200 osób. Może być trudniej niż kiedykolwiek utrzymać w ryzach epidemię
  • Odpowiedz
@maniac777:
1200 potencjalnych nosicieli rozjechało się po świecie.

Ludzie z Westerdamu rozjechali się po całym świecie, ponad 140 przybyło do Malezji. Dopiero tam u jednej z kobiet, 83-letniej Amerykanki, test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Ponowne badanie potwierdziło zakażenie. U męża kobiety test nic nie wykazał.


Informacje te przekazał malezyjski wicepremier Waz Azizah Wan Ismail. - Ponowny test został przeprowadzony na amerykańskim małżeństwie i wyniki były takie same: pozytywny dla
  • Odpowiedz