Wpis z mikrobloga

Mirki #lego co do klocka 3001 w dziwnym kolorze, zrobiłem mini dochodzenie. Najpierw zapytałem oczywiście sklep skąd mają klocek i dlaczego taki orientalny kolor, którego nigdzie nie ma. Właściciel sklepu odpisał, że to jest klocek na życzenie dla osób z programu LCP i oni mogą zamawiać takie customy na życzenie (tylko q-elements nie mają żadnego oznaczenia na bricklinku). Zapytałem więc oficjalnie Lego czy mogą to potwierdzić lub zaprzeczyć. Po paru dniach dostałem odpowiedź, że jest to tylko zwykły medium nougat / flesh color (6135191), który można kupić w oficjalnym sklepie Lego za 1,39 a taki klocek jak w opisie sklepu nigdy nie był dla nikogo wyprodukowany. ¯\_(ツ)_/¯

Wołam @damw @Kryspin013 @Polanin @Czymsim
d.....k - Mirki #lego co do klocka 3001 w dziwnym kolorze, zrobiłem mini dochodzenie....

źródło: comment_1581859964tPmM5Ju0EPPV4u3dn605qN.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@lone_sloane: są kolory które występowały niezbyt często i kosztują więcej niż popularne kolory. Są tez takie które maja jakiś defekt fabryczny w kolorze i one potrafią kosztować dosyć dużo.
  • Odpowiedz
czasem pigment się słabo wymiesza i wyjdzie trochę inny kolor. Nie wiem po cholerę kupować jednego takiego klocka xD


@ortofosforan: jeśli pigment nie wymiesza się prawidłowo, to będziesz widział niejednorodne kolory na klocku. A tutaj wyglądał na taki, który cały jest w jednym kolorze (bez odcieni)
  • Odpowiedz
@damw: przypomnij mi się jutro, to Ci podeślę właśnie taki klocek 2x4, różowy, tylko dużo jaśniejszy niż normalnie (mam też normalny do porównania, w jednym pudełku takie były). To wynika z tego, że do maszyny leci granulat białego plastiku i pigmentu. Ten granulat tam się dobrze miesza po stopieniu, klocki będą jednolitego koloru, ale jak akurat w danej partii wpadło mniej pigmentu niż powinno, to wszystkie będą dużo jaśniejsze (albo ciemniejsze,
  • Odpowiedz
przypomnij mi się jutro, to Ci podeślę właśnie taki klocek 2x4, różowy, tylko dużo jaśniejszy niż normalnie (mam też normalny do porównania, w jednym pudełku takie były). To wynika z tego, że do maszyny leci granulat białego plastiku i pigmentu. Ten granulat tam się dobrze miesza, klocki będą jednolitego koloru, ale jak akurat w danej partii wpadło mniej pigmentu niż powinno, to wszystkie będą dużo jaśniejsze (albo ciemniejsze, jak wpadło więcej pigmentu).
  • Odpowiedz
@dedik z rzadkimi klockami to właśnie lepiej na oficjalnej stronie Lego replacements czy jakoś tak kupować. Ceny czasami o 3/4 niższe niż na brick link, szczególnie z nowszych zestawów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ortofosforan: @damw Byłem operatorem wtryskarek tworzywa sztucznego i potwierdzam. Znaczy, samo mniej barwnika nigdy nie wpadnie ot tak. Przed dodaniem granulatu (barwnika) do zbiornika waży się go co do mg/g i trzeba to dokładnie rozmieszać - po prostu operator może się #!$%@?ć na wadze albo przy mieszaniu zrobić to za słabo i lecą elementy słabiej lub mocniej zabarwione.
  • Odpowiedz
@dedik: Czyli mogli normalnie odpisać, że oryginalny i rzadki klocek, a wymyślili bajkę z jakimś exclusivem na zamówienie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz