Wpis z mikrobloga

@DorianJS: Również uważam, że prowadzenie tak poważnej rzeczy jak polityka międzynarodowa pod publiczkę - ku uciesze gawiedzi i w ramach zwiększenia szans na reelekcje - jest żenujące. Ale tak szczerze...to jaka jest różnica w tym, czy robią to szczerze, czy "na pokaz, dla żartu" (a w serduszku UE kochają)? Fakt jest taki, że obecnie rola Polski w UE jest znacznie zmarginalizowana wskutek ich działań i zapowiada się, że jeszcze bardziej będziemy
  • Odpowiedz
@Drakii: Myślę, że link, który przytoczyłem temu zaprzecza. Ale tak, same suche postulaty z grubsza w kwestiach ekonomicznych są zbliżone. Ideowo jednak całkowicie nie, bo inna idea przyświeca powodom dla których PiS sięga po te tematy, a inne Lewicy. Prosty przykład - ten podatek cukrowy będzie pobierany...ale gdzie będzie odkładany, na co wydawany? Przecież się nie rozpłynie ta kasa.

No i tutaj jest ta różnica - dla PiS to dodatkowy zastrzyk
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: No tak Lewica nagle mądrze wyda te pieniądze tak żeby wszystkim było dobrze. PIS też przeznacza pieniądze na szpitale i stara się usprawnić funkcjonowania państwa to że im nie wychodzi nie znaczy że Lewicy wyjdzie. To że w Skandynawii ludziom żyje się lepiej i socjaliści mogą więcej wydawać na socjal to skutek tego że te kraje są bogatsze a nie dlatego że socjaliści są tam jacyś mądrzejsi.
  • Odpowiedz
@Drakii: Rzeczywiście nie oznacza, że Lewicy wyjdzie, możemy tylko gdybać. PiS ma tę przewagę, że już rządził i się nie sprawdził, z kolei Lewica jeszcze tego przywileju nie miała. Ma za to konkretnie sprecyzowany i policzony program, którego skuteczność i efektywność jest potwierdzona - ale każdy kraj to inna historia, inni ludzie. Czy przyjąłby się w polskich realiach? Któż to raczy wiedzieć? Ale zawsze to jakaś INNA droga, niż to co
  • Odpowiedz
PiS ma tę przewagę, że już rządził i się nie sprawdził, z kolei Lewica jeszcze tego przywileju nie miała.


@GoddamnElectric: Kogo masz na myśli pisząc Lewica? SLD? Liberalnego Biedronia czy zdecydowanie bardziej socjalnych Razemków?
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Mój błąd, że nie wiedzieć czemu napisałem "lewica" z wielkiej litery - chodziło mi o lewicę jako doktrynę polityczną. A do tego opisu pasuje tak naprawdę z tego grona tylko Razem. Biedroń to, jak wspomniałeś, liberał, a nowe SLD nie miało jeszcze okazji do weryfikacji, ale ich rzadów nie sposób nazwać lewicowymi.
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric a ile razy większość konfy głosowało jak PiS? XD bo to co piszesz to na ten moment zwykłe populizmy
A co do podatku cukrowego - lewica się skompromitowała bo ten podatek przeczy ich głównym ideom:
- człowiek nie może rządzić swoim ciałem bo lewica z pisem mu to utrudnili
- ten podatek uderzy TYLKO w biednych, bo dla nich 1 zł różnicy to dużo, więc właśnie opluli swoich wyborców xD
  • Odpowiedz