Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór,
Zastanawiam się nad inwestycją w złoto. Może znajdzie sie jakas dobra dusza co mi doradzi w kilku kwestiach. Gdzie najlepiej je kupić? Chodzi mi o fizyczne złoto. Jaka gramatura jest najsensowniejsza? I jak to jest z kwestia anonimowości?
Będę wdzieczna za odpowiedzi
#zloto #inwestycje #oszczedzanie
  • 11
  • Odpowiedz
@maarit Taniej wychodzi kupić jedna wiekszą niż kilka mniejszych o tej samej wadze,z tego co ja ogarniałem najlepiej kupować za granicą ,różnice wynoszą często tysiące złotych.Jeśli kupujesz na dobrej stronie w internecie to trudniej będzie o anonimowość.Albo animowosc albo zweryfikowany sprzedawca tak moim zdaniem to wygląda.Anonimowym to możesz być na sieci tor,tam działają również sprzedawcy złota ale znowu nie wiesz kto jest po drugiej stronie
  • Odpowiedz
Polecam legitny sklep 79element, gdzie można kupić złoto anonimowo do paczkomatu. W kwestii opłacalności to najlepiej wychodzą monety 1oz.
  • Odpowiedz
@maarit: najbezpieczniejsze co możesz zrobić to kupić jedna uncję najpopularniejszej monety bulionowej na świecie tzn Krugerranda wybitego w 2020 roku, bo wtedy masz 99,9 % pewności, że nie ma żadnych mikroubytków.
  • Odpowiedz
Co myślicie o kupnie złota w celu ulokowania swoich oszczędności przed możliwym globalnym kryzysem gdyby Chiny nie ruszyły z produkcją?
  • Odpowiedz
@maarit: Troche się zagolopowałem ,miejsce gdzie ja kupowałem może taniej nie jest zbyt zaufane,lepiej posłuchać kolegów i kupować z potwierdzonych miejsc.Dodam że żeczywiście tak jak koledzy jeśli kupujesz coś małego to lepiej monety,a ceny sztabek najbardziej podobne do ceny złota na giełdzie
  • Odpowiedz